WPF GP 2014: Bulharské sudoku: výsledky

O víkendu 6. až 9. 6. 2014 proběhlo šesté kolo letošního ročníku seriálu WPF Grand Prix v řešení sudoku. Zadání připravil bulharský autor Deyan Razsadov. Do soutěže se v průběhu čtyř dnů zapojilo 274 hráčů z 40 zemí světa a mezi nimi 29 českých hráčů a hráček (více soutěžilo jen Američanů). Děkujeme za pěknou reprezentaci!

Na čele výsledkové listiny svedli velmi těsný souboj světoví velikáni Tiit Vunk a Kota Morinishi, Estonec byl rychlejší než Japonec v řešení a odesílání o 35 sekund při celkovém čase tentokrát něco přes 66 minut z 90 možných. Třetí skončil další Japonec Daisuke Takei, pátý pak náš Kuba Ondroušek. Přes plnou sazbu 600 bodů se přehouplo 12 hráčů, když poslední 3 z nich měli správně 14 z 15 odeslaných úloh. Analogickým výkonem (14/15) obsadil 13. místo Honza Novotný, přičemž i kdyby měl všechno bez chyb, stále by byl 13. Což je zřejmě jeho šťastná příčka, neboť mu patří i v průběžném pořadí celého seriálu po 6 turnajích ze 7.

Chcete-li, prostudujte si kompletní výsledky.