WPF Grand Prix

... je projekt Světové hádankářské federace (World Puzzle Federation), který vznikl v roce 2013 z popudu českých zástupců. Jedná se o seriál online turnajů, které připravují autoři z celého světa, kterého se účastní hráči z celého světa a který je zakončen při mistrovství světa velkým finále pro 10 nejlepších.

Webové stránky seriálu WPF Grand Prix

V pilotní sezóně 2013 se jednalo o 8 online soutěží v řešení sudoku, které probíhaly v první polovině roku 2013 na různých světových serverech. Čeští hráči výborně reprezentovali naši malou zemi, když byla jejich účast třetí nejpočetnější na celém světě. Do finále se probojoval mistr republiky Jakub Ondroušek a v říjnu v Pekingu uhrál celkové třetí místo.

V sezóně 2014 bylo zařazeno 7 turnajů v sudoku a 6 turnajů v logice. V celkových výsledcích byl nejvýše opět Kuba Ondroušek, v logice 12. a na sudoku 3.; místo účasti v offline finále v průběhu mistrovství světa ale raději šetřil síly na mistrovství samotné, o poháry vítězů se tak podělili jiní.

V sezóně 2015 bylo zařazeno 8 turnajů v sudoku i v logice. V celkových výsledcích byl nejvýše opět Kuba Ondroušek, v logice 21. a na sudoku 2.; v offline finále v průběhu mistrovství světa žádný pohár neuhrál, ale vynahradil si to medailí v hlavní soutěži.

Další podrobnosti a třeba také zadání k vyzkoušení hledejte na našich starších stránkách věnovaných WPF GP nebo také v archivu přímo na stránkách soutěže.

Od ledna 2016 běží čtvrtý ročník seriálu, soutěže probíhají každé dva týdny a zapojit se může každý. Sledujte informace a výsledky na samostatné stránce věnované WPF GP 2016:

Informační rozcestník aktuálního ročníku: WPF GP 2016

sekce pro sudoku turnaje     <----->     sekce pro logické turnaje

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer