Návod hráčům k seriálu soutěží WPF Grand Prix

WPF Grand Prix je seriál online turnajů v řešení sudoku a logických úloh. Jaká jsou nejdůležitější fakta týkající se této soutěže pro všechny fanoušky sudoku a logiky?

A) O CO JDE? — Seriál má dvě větve, jedna se skládá z osmi online soutěží v řešení sudoku, druhá z osmi online soutěží v řešení logických úloh. To znamená harmonogram soutěží s jednou položkou co dva týdny:

Úvodní stránka soutěže obsahuje harmonogram pro daný ročník

 

B) KDE? — Samostatné webové stránky seriálu mají adresu:

http://gp.worldpuzzle.org/ 

Podmínkou účasti v soutěži je vytvoření uživatelského účtu na webu GP. Klikněte na políčko Create new account na domovské stránce webu, po kterém se zobrazí přihlašovací formulář s pěti položkami: Nickname = přihlašovací jméno, E-mail address = mailová adresa, Name = křestní jméno, Surname = příjmení, Country = stát. V položce Nickname disclosure se můžete rozhodnout, zda chcete, aby vaše přihlašovací jméno (přezdívka) byla vidět ve výsledcích. S podmínkami soutěže a používáním webových stránek (General Terms and Conditions) souhlasit musíte, aby mohl být uživatelský účet zřízen, políčko tedy zaškrtněte.

Stránka pro vytvoření uživatelského účtu na webu WPF GP

C) JAK? — Výtah z pravidel:

Zúčastnit soutěže se může kdokoliv, kdo se zaregistruje a následně přihlásí pomocí svého uživatelského účtu. Systémem soutěže je řešení sudoku a logických úloh na papíře po vytištění ze zašifrovaného pdf souboru se zadáním. Kromě tužky a hlavy tedy potřebujete i přístup k tiskárně. Je zakázáno používat při soutěžení jakoukoliv externí pomoc či pomůcku (jiní lidé, počítačové programy, kalkulačka apod.).

Zúčastnit se soutěže můžete kdykoli během prodlouženého soutěžního víkendu od pátečního poledne (12:00 GMT +2) do pondělní půlnoci (23:59 GMT +2). Soubor se soutěžním zadáním najdete na stránce Competition Puzzles. Soubor pdf je zašifrován, heslo k jeho otevření se zobrazí po kliknutí na políčko Password v levé liště webu WPF GP. Než tak učiníte, ujistěte se, že jste připraveni na soutěž, stejně tak vaše tiskárna. Po zaškrtnutí políčka, že souhlasíte s pravidly soutěže na stránce Password, se vám zobrzí heslo k pdf souboru. Řešení se odevzdává do webového formuláře, který naleznete po kliknutí na políčko Answering Form. Zápis odpovědního kódu je u každé úlohy jiný, instrukce naleznete v instruktážním pdf soubru, jehož překlad přinášíme na našem webu před soutěží. Na řešení úloh máte u sudoku i u logiky 90 minut od vyzvednutí hesla k pdf souboru.

Stránka se zadáním

 

Každá soutěžní úloha je ohodnocena určitým počtem bodů, které dostanete, pokud správně vyplníte odpovědní řádky. Za chybné řešení je nula bodů. Celkové výsledky jednoho turnaje jsou součtem všech vámi dosažených bodů za jednotlivé úlohy. V případě shodného zisku bodů více soutěžících rozhoduje čas odevzdání posledního správného řešení. V případě kompletního řešení před vypršením časového limitu je možné tlačítkem Claim Bonus požádat o započítání bonusových bodů za ušetřený čas. Ten činí 10 bodů za minutu, je-li vše v pořádku; s překlepem v jediné úloze vzniká nárok na 8 bodů za minutu. Tabulka s výsledky daného kola se zobrazuje po skončení kola pod tlačítkem Results. Vaše řešení si můžete zkontrolovat pod políčkem My solutions, kde je také zobrazen počet bodů, který jste za každou z úloh získali.

Stránka s výsledky daného soutěžního kola

Do celkového hodnocení seriálu se počítá 6 nejlepších výsledků. Deset nejlepších v kategorii sudoku a v kategorii logiky postupuje do finále, které se koná při MS.

(odkaz na kompletní verzi pravidel soutěže WPF GP v angličtině)

D) JAK? — Stručný postup soutěžení v jednotlivých turnajích: 1) někdy během víkendu se přihlásit na web GP, 2) stáhnout si zaheslované pdf, nachystat tužky a nahodit tiskárnu, 3) odstartovat tlačítkem, okopírovat heslo, vytisknout pdf, 4) řešit úlohy, 5) odevzdat vybrané řádky do formuláře (doporučuje se průběžně, aby se to na konci stihlo), 6) radovat se z výsledků, ať jsou jakékoliv a pobavit se dořešením nestihnutých úloh.

(odkaz na kompletní verzi postupu při souěžení v angličtině)

E) JAK? — Dotazy položte ve fóru, další informace hledejte v samostatných sekcích.

 
 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer