Podzimní FED párty 2013

Druhé letošní setkání iniciované nadšenci okolo serveru www.fed-sudoku.eu proběhlo od 26. do 29. září v Penzionu U Výletů v obci Moravec na Vysočině.

A bylo to setkání mimořádně vydařené. Pořadateli, Aleši Markovi, se totiž podařilo objednat velmi příhodný penziónek a hlavně luxusní počasí. Proto byly výlety, pěšky i cyklo, ještě lepší než obvykle, v krásných lesích rostla spousta hub, které obohatily již tak bohatý jídelníček. (obrázky jsou na konci)

Ve společenských prostorách po večerech frčel kulečník, fotbálek, kytary a zpěv a také jsme se dva večery věnovali sudoku. Turnaje obsahem a obsazením nezaostávaly za GP soutěží.

V pátek byly na programu souboje. Po dvou rozřazovacích úlohách bojovali hráči ve dvou šestičlenných skupinách každý s každým, řešily se rychlé sprintové úlohy, vítěz bral 2 body, poražený 1, nula byla za nevyřešení v limitu nebo řešení s chybou. Nejlepší tři postupovali do finále a ve skupině B se o to strhla pořádná mela. Nakonec až v rozstřelové úloze zůstal černý petr pro Madlu.

Ve finále A se bojovalo znovu každý s každým, pouze vítězky skupin, Klárka a Betty, si přinesly jeden bonusový bod navíc. Ten bod nakonec udělal podstatný rozdíl, pomohl Betty do rozstřelu o první místo, kde porazila Tydelu a stala se vítězkou turnaje.

Poražení ze skupin také ještě nemuseli jít spát, naopak jejich šestici ještě rozšířily Pczuzka a Marta a hrála se osmičlenná skupina útěchy. V ní právě reprezentantka Peťa potvrdila svou pozici, bodovala v každém zápase a zřejmě pouze pozdější příjezd jí znemožnil účast ve finále.

Účastníci finále byli na závěr vyzváni, aby si našli dva spoluhráče pro zítřejší Soutěž trojic. Což se po složitých jednáních na přestupovém trhu nakonec podařilo a v sobotu, tentokrát před večeří, zasedlo k týmovému luštění 5 trojic. Týmy měly za úkol řešit trojice úloh, vždy jednu klasickou, jednu alternativu a jednu variantu. Teprve po odevzdání celé sady se vydávala sada další. Tím, že každá skupina byla vedena alespoň jedním velmi silným hráčem, boj byl vyrovnaný a pořadí se průběžně celkem přelévalo. Časový limit 90 minut se podařilo takřka přesně dodržet dvěma týmům, 30 vteřin před koncem odevzdával tým „Bingo“ a 10 vteřin před koncem tým „Betty“. Kompletní výsledky po opravení odevzdaných řešení vidíte v tabulce. Sláva vítězům, čest poraženým! Moc se mi líbilo, jak všechny týmy spolupracovaly na dořešování úloh.

Pokud máte chuť vyzkoušet řešené úlohy, napište si Krtkovi.

A příště! Určitě nashle na párty!

- 1. 10. 2013 - Krt -

Fotky

Děkuji za ně Koliikovi, Robertovi a Zdeňce.

1, 2) Okolní krajina rozzářená babím létem byla plná rybníků a zřícenin.

3, 4) Houby mohou být krásné a taky chutné.

5, 6) Jejich příprava zabere čas, ale pak se dají přidat třeba do guláše.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer