Mistrovství světa (WSC)

Mistrovství světa v řešení sudoku je pořádáno jednou ročně od roku 2006. Počínaje 6. mistrovstvím v roce 2011 je soutež místem konání a časovou následností sloučena s mistrovstvím světa v řešení logických úloh.

  1. 2006: Lucca, Itálie
  2. 2007: Praha, Česká republika
  3. 2008: Goa, Indie
  4. 2009: Žilina, Slovensko
  5. 2010: Filadelfie, USA
  6. 2011: Eger, Maďarsko
  7. 2012: Kraljevica, Chorvatsko
  8. 2013: Peking, Čína
  9. 2014: Londýn, Velká Británie
  10. 2015: Sofie, Bulharsko

Čeští reprezentanti se zúčastnili všech dosavadních šampionátů a nikdy se nevraceli bez medaile!

Jana Tylová     Jana Tylová

Jana Tylová = 1. mistryně světa v řešení sudoku (Lucca, 2006)

čeští reprezentanti praha 2007

Čeští reprezentanti na mistrovství světa 2007 v Praze: (zleva) Petr Nepovím, Jakub Ondroušek, Vendula Šíchová, Pavel Pellar, Jana Tylová, Robert Babilon, Marek Čierný (kapitán). Družstvo ve složení Babilon, Nepovím, Ondroušek, Tylová vybojovalo bronzové medaile v týmové soutěži.

mistři světa 2008

Čeští reprezentanti na mistrovství světa 2008 v Indii: (zleva) Jakub Ondroušek, Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Tylová, Jakub Hrazdira, Jan Novotný. Družstvo ve složení Novotný, Ondroušek, Tylová vybojovalo titul mistrů světa v týmové soutěži. (Na fotografii zcela vlevo stojí kapitán stříbrných Japonců a sudokářský guru Tetsuya Nishio.)

stříbrný tým z Žiliny   Robert Babilon v Žilině

Stříbro z týmové soutěže na "mistrovství" světa v řešení "sudoku" v Žilině přivezli (zleva) Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Tylová, Robert Babilon a Jana Břízová. Robert Babilon navíc přidal bronz ze soutěže jednotlivců.

tým WSC 2010   jednotlivci WSC 2010
Čeští reprezentanti na mistrovství světa 2010 v USA: (zleva) Jakub Hrazdira, Jan Novotný, Klára Vytisková, Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Břízová, Ondřej Suchý a Jakub Ondroušek. Za suverénním obhájcem zlata Janem Mrozovskim z Polska skončil stříbrný Jakub Ondroušek.
stříbrný tým WSC 2010   stříbrný tým WSC 2010
Stříbrný tým ve složení (zleva) Jakub Ondroušek, Jana Břízová, Jan Novotný a Vítězslav Koudelka (kapitán) hned po vyhlášení spřádal plány, jak to za rok v Maďarsku zvládnout ještě lépe...
Česká výprava na mistrovství světa v sudoku a logických úlohách 2011 v Maďarsku: (zleva) Klára Vytisková, Jakub Ondroušek, Robert Babilon (dole), Ondřej Suchý, Jana Tylová, Jana Břízová, Jan Novotný, Lenka Vávrová, Vítězslav Koudelka, Jiří Hrdina, Michal Rieder, Jakub Hrazdira.
Na krku českého sudokářského áčka se při vyhlášení objevily opět stříbrné medaile. Němci nám opět o vlásek unikli. Přečtěte si podrobnou reportáž a v Chorvatsku 2012 držte palce ještě usilovněji!
Fanoušci palce drželi a reprezentanti se i v Chorvatsku činili. Tentokrát byli po soutěži moc rádi, že je to opět medaile. Opět stříbrná, za suverénními Japonci a před zle dotírající Čínou. Viz reportáž.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer