Oslava Světového dne logiky

Oslava Světového dne logiky

 

V sobotu 13. ledna 2024 uspořádala Základní škola Antonínská v Brně 2. ročník turnaje u příležitosti Světového dne logiky. Hlavní organizátorkou byla Mgr. Jana Horáková, která má již bohaté zkušenosti s organizací hlavně piškvorkových turnajů. 

 

Zájem o akci byl veliký – přihlášených bylo více než 300. V den konání se sjeli zájemci o logické hádanky z téměř 60 základních, středních a vysokých škol z pěti krajů České republiky. Všech účastníků se sešlo okolo tří stovek, z toho 230 aktivních luštitelů, 35 rozhodčích a pořadatelů a zbytek tvořil doprovod dětí. Ve dvanáctičlenném týmu rozhodčích nechyběli ani současní a bývalí členové HALAS a reprezentanti Tomáš Hanžl, Víťa Koudelka, Pavel Pellar, Karel Tesař a Jan Zvěřina. Akci podpořila svou návštěvou také paní radní města Brna pro školství JUDr. Irena Matonohová.

 

Veškeré úkoly pro soutěžící připravil Víťa Koudelka a Tomáš Hanžl. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích. Mezi účastníky patřili jak začínající luštitelé – prvňáčci – tak zkušení řešitelé z řad dospělých. Čekání na vyhlášení výsledků si mohli návštěvníci zpříjemnit sportovními a relaxačními aktivitami v tělocvičně školy. 

 

A jak dopadlo samotné klání v logických hádankách?

 

V jednotlivých kategoriích zvítězili:

Radovan Kubánek (1. - 2. ročník), ZŠ Novolíšeňská

Ema Vančurová (3. - 4. ročník), ZŠ Masarova

Vojtěch Vítek (5. - 6. ročník), ZŠ Křídlovická

Petr Matějka (7. - 9. ročník), Gymnázium Brno-Řečkovice

Radka Koštýřová (dospělí)

Nejlepší středoškolačkou se stala Lucie Endlová z Gymnázia Olgy Havlové v Ostravě.

 

Blahopřejeme!

 

Pro soutěžící byla kromě pohárů a diplomů připravena spousta cen, které věnovaly Brněnské papírny, Cyrrus, Český rozhlas Brno, KIRA, Ravensburger a Starez-Sport.

Děkujeme všem účastníkům i partnerům za skvělou atmosféru, podporu a spolupráci.
 
Jan Zvěřina
 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer