MČR v sudoku 2023

12 odpovědí [Poslední]
greenhorn
Offline
Připojen: 2012-08-01

Ahojte, zverejnili sme prvú verziu harmonogramu MČR. Dĺžky kôl sa môžu ešte jemne meniť, ale začiatok a koniec blokov by už mal byť napevno.

Časový harmonogram soutěží

Pátek večer
Pro společné posezení je od 18 hodin zarezervován stůl v restauraci U Dřeváka.

Sobota dopoledne
10:15 - 10:45 (30) - 1. kolo Jednotlivci a Soutěž juniorů (Opravdické klasiky)
11:00 - 12:00 (60) - 2. kolo Jednotlivci a Soutěž juniorů (Varianty, které znáte)
12:15 - 12:30 (15) - 3. kolo Jednotlivci a Soutěž juniorů (Sprint)

Sobota odpoledne
13:40 - 13:50 - Vyhodnocení juniorské soutěže
13:55 - 14:40 (45) - 4. kolo Jednotlivci (Jedna je málo)
14:55 - 15:25 (30) - 1. kolo Týmy
15:35 - 16:05 (30) - 2. kolo Týmy
16:15 - 16:45 (30) - 3. kolo Týmy
17:00 - 18:00 (60) - Vložená soutěž v řešení logických úloh

Sobota večer
Pro společné posezení je od 19 hodin zarezervován stůl v restauraci Pod lékárnou.

Neděle dopoledne
09:30 - 10:30 (60) - 5. kolo Jednotlivci (Půlka stačí)
10:45 - 11:25 (40) - 6. kolo Jednotlivci (Kdo je kdo)
11:40 - 12:30 (50) - 7. kolo Jednotlivci (Varianty, které neznáte)

Neděle odpoledne
13:40 - 15:00 - Play-off
15:00 - 15:15 - Vyhodnocení

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Pro vsechny

Sorry, ja uz to nesledoval.
proste na prvni lavici probihaji postupne souboje 4 vs 5, 3 vs 4, atd, na druhe lavici 10 vs 9, 9 vs 8, atd
atd
kdo zrovna nesoutezi, ten pomaha opravovat
kdo nebude pritomen, prohraje kontumacne a pohorsi si ale jen o to jedno misto
ano obtiznost pro elitu je o case, na zadnich stolech je to o polickach, ale to je v pohode
mimo medaile je to cele jen pro srandu
chapu ze na posledni chvili, ale vlastne mi to prijde super :-)

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Playoff pro všechny

Playoff pro všechny zní zajímavě, ale ne letos na poslední chvíli. Jednak někteří už mohou mít v plánu odjet po obědě domů, druhak úlohy připravované pro špičku nebudou vhodné pro ty víc vzadu.

greenhorn
Offline
Připojen: 2012-08-01
Play-off

Honzo, skúsiš byť trochu konkrétnejší? Zatiaľ si to neviem celkom predstaviť, ale znie to zaujímavo :)

Po Robertovej (oprávnenej) výčitke o dĺžke a atraktívnosti finále ešte zvažujem dve možnosti...

A) Nechať finále len pre 4 ľudí a tým ho skrátiť (ale to mi už nepríde fér, keď sme pôvodne ohlásili 6 ľudí do play-off)

B) Alebo z toho spraviť trochu južanskejší zážitok a dovoliť ľuďom, aby sa na lúštenie pri predných laviciach pozerali zblízka a videli (povedzme z metrovej vzdialenosti), čo súťažiaci píšu.

Tam je však riziko, že to bude pre finalistov otravné a môže zavládnuť nejaký šum, keď sa niekto trebárs pomýli. Na druhej strane, ako riešiteľovi by mi to stále prekážalo menej ako vratký flipchart a priveľká mriežka s fixkami.

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Playoff pro všechny

Jedna radikální myšlenka:

Pokud se neplánuje luštění na flipchartech, což uspořádat playoff pro všechny?

Že by se neudělalo 5 kol, ale jen 4. A bojovalo by se ve všech pěticích, tj. 1-5 o zlepšení na 1-4 místo, 6-10 o zlepšení na 6-9 místo a tak dále.

V ten moment by v každý čas byla půlka sálu ve hře a půlka pomáhala vyhodnocovat.

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
Smysl play off

Smyslem play off ve sportu je to, že je to divácky atraktivní (a tím pádem se na tom dá slušně vydělat). Jaký je smyl letošního play off v sudoku?

greenhorn
Offline
Připojen: 2012-08-01
80 minut play off

Flipcharty nebudú, bude sa lúštiť na papieri a v ideálnom prípade to bude dynamické a naozaj rýchle. 80 minút je krajná možnosť, verím tomu, že to bude oveľa skôr s tým, že ak každé 2-3 minúty niekto odovzdá a bude sa meniť skóre, bude to trochu zaujímavé aj pre divákov. Ale opäť platí, že ak vám to príde ako veľká hlúposť, stále mám čas to zvrátiť a nájsť lepšie riešenie :)

To je aj k tej Kubovej otázke - nie sú to síce primitívne úlohy, ale všetky som aj ja vylúštil za 3-4 minúty, takže nepredpokladám, že by sme mali vo veľkom strácať čas a rátať pri každej úlohe správne políčka.

mtronic
Offline
Připojen: 2011-12-12
80 minut play off

Taky mi to přijde zdlouhavé. 
Nepravděpodobné, ale může se stát, že 80 minut bude jenom luštění (5 kol * 4 souboje * 4 minut) plus nezbytný čas okolo např. na výměnu flipchartů.

babilon
Offline
Připojen: 2012-02-02
80 minut play off

Mě nejvíc děsí, že to bude trvat 80 minut. To vám do vyhlášení výsledků moc lidí nezůstane.

jaku111
Offline
Připojen: 2012-05-22
Formát play-off

Ahoj, přijde mi to fér, že maximálně můžeš spadnout o jedno místo. Přišlo mi divné, když třeba v Číně 2013 prvni a druhý po základní části končili 8. a 9. (obzvlášť s tehdejší Tiitovou formou).
Možná nezazněla jedna z nejdůležitějších informací - bude se luštit na flipchartech fixou, nebo normálně na stole na papíře tužkou, případně nějak jinak a jak?
Problémy výběrů už jste zmínili oba. Nemůžeš připravit třeba 20 úloh na výběr? S tím, že ty nevybrané ti pak zůstanou na jiný turnaj/akci? Potom asi nevadí vybírat v pořadí zápasů. Jinak se těžko vybírá, když nevíš proti komu ten výběr je. Pro jednotlivé kolo v jakém pořadí se vybírá ta trojice úloh? Pokud se nevyřazuje tak může začít výběr níže postavený hráč. Počítáme s tím, že vybraná úloha se vrátí zpět do nabídky pokud je v daném kole nepoužita? (Výsledek 3:0 mezi 5. a 6. hráčem tzn. dvě volné úlohy z jejich výběrů)
Nevím jak moc obtížnostně náročné úlohy tam máš, ale pokud je tam nějaký rozdíl tak případně i orientační bodování může být fajn (nebo rozřazení na lehké a velmi lehké - počítám, že je máme stíhat vyluštit v limitu 4 minut.
Můžeme/chceme penalizovat špatně vyplněná čísla? (Osobně mě nebaví ty konce neřešitelných kol, kdy je úkol za každou cenu zkusit někam naflákat co nejvíc stejných čísel ať to hodí pár bodů. Nevím na kolik je to reálné to záleží na té obtížnosti)
Možná až moc otázek, ale stejně se na většinu případně budu ptát v sobotu/neděli :)

greenhorn
Offline
Připojen: 2012-08-01
Formát play-off

To sú dobré pripomienky. Áno, prvý by si mal vyberať najvyššie nasadený hráč ešte pred prvými súbojmi. Tam je však riziko v tom, že nevie, proti komu bude v tom záverečnom súboji hrať, môže sa mu to tak vypomstiť.

To, že šiesty môže súťažiť 5x by som považoval skôr za nevýhodu. Či? Po pár kolách už bude unavený, navyše keď každá úloha bude prakticky šprint. Alebo zle uvažujem? Prevažuje tá výhoda, že bude rozbehnutý?

Každopádne, ak sú tam takéto malé nevýhody, stále by to tým vyššie nasadeným malo vykompenzovať to, že nemôžu spadnúť viac ako o jedno miesto.

Gotroch
Offline
Připojen: 2011-12-11
Format playoff

Zkouset nove formaty playoff muze byt zajimave, ale muze to mit i negativa, napr. vitez zakladni casti si zahraje jen finale, zatimco sesty (kdyz se mu bude darit) muze hrat porad.

Vybirat ulohy si budou spis ti hraci v prvnich zapasech, pak uz ulohy budou postupne ubyvat a na finale zustane jen zbytek nechtenych uloh. To uz ma vetsi strategicke moznosti nize postaveny hrac, muze si schovavat ulohy na dalsi kolo...

Vyber bych spis upravil tak, ze jako prvni ulohu zvoli nasazena jednicka pro finalovy souboj, druhou ulohu zvoli dvojka pro 2-3 zapas, treti trojka pro 3-4, atd.. a az pote vyber postupne pro jednotliva kola.

greenhorn
Offline
Připojen: 2012-08-01
MČR v sudoku 2023 (finále)

Zverejnili sme tiež opis toho, ako bude prebiehať play-off. Je to trochu experiment, tak ak by ste mali nejaké postrehy alebo pripomienky, sem s nimi, nech ich stihneme týždeň pred súťažou zapracovať :)

Play-off

Do finále postoupí 6 řešitelů s nejvyšším bodovým ziskem po základní části. Nasazeni budou podle tohoto pořadí a v obráceném pořadí i nastoupí do play-off.

Play-off bude sestávat z pěti soubojů mezi dvojicemi hráčů. Jako první se utkají nasazená čísla 5 a 6, vítěz tohoto souboje bude hrát proti nasazenému číslo 4 a tak dále, až se zjistí vyzyvatel prvního nasazeného - vítěze základní části.

Vítězem souboje se stává hráč, který jako první získá tři body. Výše nasazený hráč začíná s výhodou jednoho bodu a poté jsou k dispozici 4 sudoku s časovým limitem 4 minut.

Pokud v časovém limitu ani jeden z řešitelů nevyřeší celé sudoku, rozhodne počet správných čísel. Pokud některý z řešitelů odevzdá sudoku s chybou, také rozhoduje počet správných čísel.

Před finále bude zveřejněn seznam 15 variant sudoku, ze kterých si finalisté budou vybírat, co se bude luštit v jednotlivých kolech. První a čtvrtou úlohu si vybírá výše nasazený hráč, druhá je vždycky klasika a třetí úlohu vybírá níže nasazený hráč.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer