WPF GP 2023 (srbské sudoku: překlad bookletu)

8. kolem pokračuje sudokářské WPF GP, které se koná v termínu 4.-7. srpna. Úlohy  připravují srbští autoři. Originální anglický booklet najdete zde.

Přejeme hodně zdaru při luštění.

- 5. 8. 2023 - Gotroch -

 

 

1. – 5. Classic Sudoku (14, 20, 28, 30, 33 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3.

6. Skyscrapers Sudoku (49 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Čísla představují mrakodrapy různých výšek. Čísla okolo tabulky udávají, kolik mrakodrapů je viditelných z daného směru, přičemž nižší mrakodrapy jsou skryty za vyššími.

7. German Whispers Sudoku (64 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Sousedící čísla podél každé šedé linie musí mít rozdíl minimálně 5.

8. Windoku (60 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat v šedě vyznačených 3×3 čtvercích.

9. Outside Sudoku (67 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Čísla zadaná vně tabulky se musí objevit v jednom z nejbližších tří políček v daném směru.

10. Rossini Sudoku (77 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Jestliže je na okraji tabulky šipka, musí první tři číslice v daném řádku/sloupci tvořit vzrůstající sekvenci ve stejném směru jako ukazuje šipka. Pokud se u řádku/sloupce nevyskytuje žádná šipka, první tři číslice netvoří vzrůstající sekvenci v žádném směru.

Pozn.: Šipky označující odpovědní kód jsou jasně odlišené od šipek označující posloupnosti. Tyto šipky slouží pouze pro účely odpovědi.

11. Anti-Knight Sudoku (65 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Každá dvě políčka spojená jedním skokem šachového jezdce (do L) musí obsahovat dvě různá čísla.

12. Greater or Sum Sudoku (93 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Každé malé číslo ležící na hranici dvou políček označuje buď větší ze dvou čísel ležících v těchto políčkách, nebo součet obou čísel ležící v těchto dvou políčkách.

přeložil Karel Štěrba

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer