WPF GP 2023 (ukrajinské sudoku: překlad bookletu)

6. kolem pokračuje sudokářské WPF GP, které se koná v termínu 9.-12. června. Úlohy  připravuje ukrajinský autor Serhii Tyshchenko. Originální anglický booklet najdete zde.

Přejeme hodně zdaru při luštění.

- 11. 6. 2023 - Gotroch -

 

1. – 6. Classic Sudoku (15, 16, 16, 26, 31, 53 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3.

7. Extra Regions Sudoku (32 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat ani v žádné z podbarvených oblastí.

8. Clone Sudoku (38 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. V tabulce se nachází podbarvené oblasti stejného tvaru. Čísla v těchto oblastech musí být na odpovídajících si pozicích identická. Čísla se mohou v podbarvené oblasti opakovat.

9. Diagonal Sudoku (48 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Na všech vyznačených diagonálách se navíc nesmí opakovat stejná čísla.

10. Irregular Sudoku (58 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených nepravidelných oblastech.

11. Palindrome Sudoku (58 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Čísla podél šedé čáry tvoří palindrom (jejich pořadí je stejné při čtení z jednoho i druhého konce).

12. Anti-Knight Sudoku (67 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Každá dvě políčka spojená jedním skokem šachového jezdce (do L) musí obsahovat dvě různá čísla.

13. Arrow Sudoku (75 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Číslo v buňce s kroužkem musí být rovno součtu čísel v buňkách, kterými prochází připojená šipka. Čísla na šipce se mohou opakovat.

14. X-Average Sudoku (67 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Čísla okolo tabulky udávají průměr prvních X číslic v daném řádku/sloupci. Hodnota X je určena číslem ležícím v prvním políčku v daném směru.

přeložil Karel Štěrba

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer