WPF GP 2022 (česko-slovenské sudoku: překlad bookletu)

Druhým kolem pokračuje sudokářské WPF Grand Prix.V aktuálním kole se můžete těšit na úlohy připravené česko-slovenským týmem: Jakub Hrazdira, Jan Vondruška, Matúš Demiger. Luštit pak můžete v termínu 18.-21. února. Originální anglický booklet najdete zde.

Přejeme hodně zdaru při luštění.

- 18. 2. 2022 - Gotroch -

 

1.-6. Classic Sudoku (18, 20, 26, 27, 27, 30 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3.

7. Diagonal Sudoku (38 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat na dvou vyznačených diagonálách.

8. Multi Diagonal Sudoku (52 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat na každé vyznačené diagonále.

9. Thermo Sudoku (27 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. V tabulce se objevují různé teploměry. Číslice v teploměrech musí vždy stoupat od menších k větším ve směru ode dna teploměru (dno je vyznačeno kroužkem).

10. Stretched Thermo Sudoku (63 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. V tabulce se objevují různé teploměry. Ve směru ode dna teploměru (dno je vyznačeno kroužkem) nesmí číslice v teploměrech nikdy klesat (jejich hodnota musí buď stoupat, nebo zůstat stejná).

11. Non-Consecutive Sudoku (49 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Nikde v tabulce spolu nesmí sousedit čísla, jejichž rozdíl je roven 1.

12. Diagonally Non-Consecutive Sudoku (84 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Nikde v tabulce nesmí být v diagonálně sousedících políčkách čísla, jejichž rozdíl je roven 1.

13. Killer Sudoku (75 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Některé oblasti jsou spojeny do košů, pro každý koš je uveden součet číslic, které v něm leží. Číslice v jednom koši se neopakují.

14. Number 5 is Alive Sudoku (64 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Některé oblasti jsou spojeny do košů, pro každý koš platí, že součet číslic, které v něm leží, musí končit 5 (přípustné součty jsou tedy 5, 15, 25, 35, 45). Číslice v jednom koši se neopakují.

přeložil Jakub Hrazdira

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer