World Sudoku+Puzzle Convention 2021

Rádi bychom vás pozvali na World Sudoku+Puzzle Convention 2021 (WS+PC). Jde o poměrně rozsáhlou onlinovou akci, která proběhne v termínu 12. - 21. listopadu 2021 na portálu Logic Masters India.

Motivací pro vznik této akce byla skutečnost, že kvůli covidové pandemii se již druhým rokem nemohlo uskutečnit setkání nejlepších světových hráčů na živém Mistrovství světa v sudoku a logice. WS+PC nám umožní tak trochu zažít atmosféru mistrovství světa - sice jen v online podobě, ale zato dostupnou nejen špičkovým hráčům-reprezentantům, ale i všem ostatním, protože soutěží a dalšího doprovodného programu se může zúčastnit úplně každý.

Hlavními body programu jsou online soutěže v sudoku (WSC) a v logice (WPC). WSC obsahuje celkem 8 kol, WPC pak 10 kol. Každé z kol má svůj vlastní časový limit (35-90min) a tyto kola je možné odehrát v libovolném pořadí kdykoliv během konání celé soutěže (start je v sobotu 13.11. v 16:00, konec v neděli 21.11 v 13:00). Luštění si tedy můžete rozvrhnout jak vám to bude vyhovovat a absolvovat třeba všechny kola v kuse, nebo každý den nějakou část.

Další možností jak si zahrát jsou Bonus Rounds (bonusová kola). To jsou nezávislé online contesty, které se nepočítají do bodování hlavních soutěží WSC a WPC, ale jsou tematicky zaměřené. Na programu jich je celkem pět, postupně se budou zpřístupňovat během soutěže. První z nich je od 14.listopadu King of Kakuro (je tedy zřejmé že luštit se budou varianty úlohy Kakuro).

Můžete vyzkoušet i Puzzle Time Trials, což bude něco jako souboj na čas. V předem daný časový termín bude zveřejněna jedna úloha, všichni hráči ji luští ve stejný čas a úkolem je vyluštit a odeslat řešení co nejrychleji. Na každou úlohu budete mít celkový čas 3 hodiny, po které je soutěž otevřena. Takových minisoutěží bude napříč celou WS+PC celkem 33, všechny spojuje olympijská tematika. 

Budou probíhat také další společenské akce formou Zoom konferencí, což budou diskuzní panely s autory nebo špičkovými hráči, kvízy a další.

Stránky akce jsou na: https://logicmastersindia.com/WSPC2021/. Kromě detailního programu tam najdete instruktážní booklety všech soutěží a další informace.

 

Jak se soutěží zúčastnit?
1) Je potřeba mít uživatelský účet na Logic Masters India. Pokud už jste dříve na LMI luštili nějakou soutěž, účet již máte a můžete přejít na bod 2. Pokud jste nováčci, je třeba zaregistrovat se zde. Nejprve potvrdíte uživatelské podmínky zaškrtnutím "I Agree..." a kliknete na "Submit". Poté vyplníte uživatelské jméno, které chcete používat, vaše heslo, email, pokud chcete, můžete vyplnit i ostatní kolonky a kliknete na "Submit". V budoucnu pak tento účet můžete používat i na další soutěže pořadané na LMI.

2) Vyplníte registrační formulář WS+PC zde. Pro vyplnění musíte být přihlášeni ke google účtu. Pokud nepoužíváte google účet, můžete se zaregistrovat pomocí alternativního formuláře.
(Na překlad formuláře do češtiny se můžete podívat zde.)
 

Hezkou zábavu při luštění a úspěšnou soutěž vám přeje HALAS.

 

PřílohaVelikost
ws+pc2021_registracni_formular.pdf62.03 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer