Diskuze na mezinárodním poli o blízkých MS

V neděli 11. dubna 2021 proběhla členská schůze World Puzzle Federation (WPF) formou Zoom videokonference. Schůzí provázel novopečený WPF Director Matúš Demiger ze Slovenska. Je pro nás ctí, že další náš člen se rozhodl a byl následně vybrán do funkce, která má vliv na mezinárodní dění. Hodně zdaru, Matúši!

Na schůzi byl též přítomen Honza Zvěřina, člen pětičlenného Boardu WPF, a Pavel Kadlečík. Zápis ze schůze (v angličtině) nalezenete zde v odkazu.

Kdy bude MS?

Říjnové MS 2021 plánované do čínské Šanghaje bylo odloženo na rok 2023. V roce 2022 má uspořádat MS společný kanadsko-americký tým v Torontu. Padl však návrh přímo od pořadatelů, zda nepořádat v roce 2022 mistrovství světa v Evropě, pokud by byl zájem. Jelikož nabídka přišla z čista jasna, ozvala se opatrně polská strana, že by zájem měla a zkusí dát dohromady podrobnosti. Chuť má i Maďarsko. Neztrácí se ani myšlenka na uspořádání evropského mistrovství v sudoku. Ale jak to skutečně bude, napoví až měsíce další, není jednoduché v dnešní době plánovat.

Online akce na podzim 2021

Diskuze členů WPF se vedla v duchu, že bychom rádi uspořádali mezinárodní online turnaj, obohacený o společná setkání nad vybranými tématy, případně něco dalšího. Jakou podobu by měla akce mít, se určí na základě návrhů, které zpracuje a předloží tříčlenná komise – Anthea McMillan (Austrálie), Matúš Demiger a Tawan Sunathvanichkul (Thajsko).

Během diskuze členů WPF bylo nadneseno:

  • nechceme další GP, zkusme něco nového,
  • chceme otevřený turnaj pro kohokoli nebo budou členské státy nominovat své hráče?,
  • uspořádejme 24hodinový turnaj, čímž se vykompenzuje časový posun mezi účastníky,
  • uspořádejme vícedenní až týdenní akci, kdy každý účastník může začít hrát podle svého uvážení,
  • rozdělme soutěžní část do více regionů – amerického, evropského a asijsko-australského, aby čas soutěžení odpovídal denní době,
  • zkusme další typy soutěží – týmovou soutěž, souboje mezi sebou, soutěže v dílčích disciplínách,
  • zapojme videopřenosy, aby průběh soutěží byl zábavný pro diváky ad.

Komise všechny předložené nápady vyhodnotí a přednese na příštím online setkání členů WPF.

Z diskuze plynula chuť pokusit se o něco více, než jsou turnaje WPF GP. Akce by nenahrazovala MS, výsledky turnaje by byly brány za neoficiální. Pokud byste měli nápady, jaké parametry by akce mohla mít, nebojte se napsat.

sepsal Pavel Kadlečík

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer