1. online ročník MAČR 2020

6 odpovědí [Poslední]
Tydela
Offline
Připojen: 2012-05-01

Vážení přátelé sudoku,
v tomto vlákně se můžete ptát na cokoliv, co souvisí s Mistrovstvím akademiků 2020 v řešení sudoku, které se koná 17.11.2020.
Jana Ondroušková

tierra
Offline
Připojen: 2012-07-12
Chci říct - DÍKY!

DÍKY Halas, že jste to uspořádali!
A ještě jednou DÍKY, Krtku, za moc pěkný úlohy, takový lidsky luštitelný i pro nás, poloopice!

jampb
Offline
Připojen: 2020-11-14
šedá pole

Díky. Vyzkouším to. Petr

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Soutěžní úlohy a šedá pole

Ahoj,

zveřejnil jsem zde na webu soutěžní úlohy a jejich řešení.

K šedým polím, vím, že v instruktážním bookletu s ukázky úloh byl od jeho druhé verze příklad tabulky (strana 5), sloužící mimojiné pro účely nastavení tmavosti šedých polích. Nevím, jestli si toho hráči všimli, možná jo, ale možná ani nevědí, jak to udělat. Já to též neudělal a měl je též tmavší. Ale je to dobrá poznámka a do dalších online soutěží je třeba na to hráče více upozornit.

Možná by mohl odpovědět někdo povolanější, ale zkusím to já. :-) Podle mne záleží na tiskárně a na otvírači PDF. Já mám pravěkou inkoustovou tiskárnu a teď jsem to prvně v životě na ní zkusil a je to fakt rozdíl. Pokud máš možnost někde v nastavení tisku najít Jas (Brightness) a zvýšit ho, mělo by to pomoci. Možná to umí tvůj otvírák PDF, já zde na tomto počítači používám Foxit Reader a tam nic takového není. Možná v novější verzi.

Jinak jako autor s tím mám též zkušenosti. Když tvořím úlohy, snažím se šedá pole dělat co nejsvětlejší, na této domácí tiskárně nemusím nic nastavovat. Ale na některé turnaje HALASu tisknu u našeho partnera. Vše si ohledně tisku zařizuji sám, mají super tiskárnu, ale stejné tabulky, které jsem tisknul doma, jsou tam tmavé jako ..... no, prostě dost tmavé. :-) Takže tam to já upravuji přímo v otvíráku PDF, umí to, nastavuji jas i kontrast.

Takže podle mého záleží na každé tiskárně, stejné pdf se může na jiné tiskárně vytisknout jinak tmavé. Kouknout na nastavení tisku a zvýšit jas (popř. upravit kontrast) nebo to udělat v nastavení otvíráku PDF, pokud to umí. A pokud je autor slušný, nastaví šedost u všech tabulek v soutěži stejně. ;-)

kousek-nebe :-)

jampb
Offline
Připojen: 2020-11-14
šedá pole

Zdravím všechny. Chtěl jsem se zeptat, jestli šlo nějak nastavit před tiskem intenzitu šedých polí. Mně se to vytisklo dost tmavě a pak jsem měl problém s luštěním - musel ta pole vyplňovat propiskou, abych to alespoň trochu viděl. Díky za případnou odpověď (abych na příště lépe připraven) Petr B
PS: kdy budou výsledky?

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Tvary (Shapes)

Yes, digits may repeat, it is not forbidden.

wiaterek105
Offline
Připojen: 2020-11-15
Tvary sudoku

A question to Figures (Tvary) sudoku - do digits can repeat within dotted regions?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer