Informace k aktuálnímu dění vzhledem k pořádání turnajů spolkem HALAS (k 29. 4. 2020)

Vážení luštitelé,

vzhledem k pokračující situaci na našem území, jež má vliv na provoz školních institucí, s kterými pořádáme turnaje našeho spolku, a stále přítomnými opatřeními pro pořádání veřejných akcí, bylo na základě rozpravy schůze výboru spolku (dne 24. 4.) a předložených návrhů pořadatelů rozhodnuto o:

  • odložení pořádání Mistrovství ČR v řešení logických úloh 2020 na zatím neurčený podzimní termín
  • neuskutečnění turnaje v Poděbradech v tomto roce (který byl původně odložen)
  • zrušení regionálních kol soutěží tříčlenných družstev v řešení sudoku pro žáky ZŠ a SŠ (plánované ve Strážnici, v Praze, v Teplicích, v Poděbradech, v Novém Boru, v Jičíně)
  • zrušení červnového brněnského celostátního kola soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku pro nejlepší týmy regionálních kol

O vyhlídkách k dalším plánovaným turnajům a akcím budeme informovat. Nevylučujeme možnost uspořádání online turnaje jako náhradu za zrušení akcí k uspokojení soutěžního ducha v době luštitelského půstu.

Ať se vám daří, na viděnou nejpozději v září.

Pavel Kadlečík (29. 4. 2020)

 


Vážení luštitelé a přátelé spolku HALAS,

Vláda České republiky vyhlásila z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví pro území České republiky nouzový stav s účinností od 12. 3. 2020 14:00 na 30 dnů. Po tuto dobu jsou pozastaveny veškeré turnajové aktivity spolku HALAS, které byly v tomto období naplánovány. O jejich osudu a vyhlášení náhradních termínů konání vás budeme informovat.

Díky všem za pochopení a neklesejte na mysli.

Pavel Kadlečík (15. 3. 2020)

 


Vážení luštitelé,

rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví dne 10. 3. 2020 došlo k uzavření škol od středy 11. 3. 2020 na dobu neurčitou. Rozhodnutí má vliv na pořádání akcí spolku HALAS, které se konají s partnerskými školami a ve všech případech i přímo v prostorách školských zařízení. Zrušení plánovaného termínu studentského turnaje tříčlenných družstev se týká konkrétně soutěže ve Strážnici (12. 3.), v Praze (17. 3.) a pravděpodobně v Teplicích (24. 3.). Při vyhlášení náhradních termínů jejich konání vás budeme společně se školami informovat.

V prvním dubnovém týdnu má proběhnout turnaj v Poděbradech v prostorách Gymnázia Jiřího z Poděbrad, konkrétně v pátek 3. 4. 2020 studentský turnaj tříčlenných družstev a v sobotu 4. 4. 2020 turnaj pro veřejnost, který je prvním živým turnajem seriálu HALAS ligy 2020. Turnaj nebude uspořádán v tomto termínu v případě, bude-li nařízení o uzavření škol pokračovat do této doby. Dojde-li k obnově výuky na školách, budeme společně se školou informovat, zda se turnaj uskuteční v plánovaném či náhradním termínu.

I přes momentální uzavření škol a nejasnosti ohledně vývoje celé situace bychom chtěli zájemce o poděbradské klání pro veřejnost (v sobotu 4. 4.) požádat, zda by se mohli obvyklou cestou přihlásit k účasti v turnaji pomocí přihlašovacího formuláře. Informace o přihlášených pomůže organizátorům a nám všem sdělit, jaký je o turnaj zájem a jak se k celé situaci postavit. V případě přihlášení k turnaji v Poděbradech nebude strháváno startovné z kreditu hráčů, k tomuto kroku dojde až po definitivním potvrzení, zda se turnaj může konat či ne, o čemž bychom vás informovali.

Vývoj celé situace nabírá nových směrů či změn každým dnem, prosím sledujte informace na našem webu a mějte pochopení ke krokům, které mohou následovat.

Přejeme, ať neztratíte touhu luštit a poznávat svoje schopnosti v jakékoli situaci,

Spolek HALAS (11. 3. 2020)

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer