WPF GP 2019 - čínské sudoku: překlad bookletu

V termínu 19.- 22. 7. pokračuje osmým závěrečným kolem sudokářská WPF GP, tentokrát připravovaná Čínou.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 19. 7. 2019 - Gotroch -

 

1.-6. Klasické sudoku (16, 26, 31, 33, 36, 49 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3.

7. Argyle sudoku (46 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat na žádné vyznačené diagonále.

8. Sudoku pevnost (48 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Číslo v šedém políčku musí být větší než všechna čísla v stranově sousedících bílých políčkách.

9. Sudoku klony (51 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. V tabulce se nachází podbarvené oblasti stejného tvaru. Čísla v těchto oblastech musí být na odpovídajících si pozicích identická. Čísla se mohou v podbarvené oblasti opakovat.

10. Odd/Even sudoku (55 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Políčka s kroužkem obsahují výhradně liché číslice, políčka s čtvercem obsahují výhradně sudé číslice.

11. Nesousledné sudoku (55 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Nikde v tabulce spolu nesmí sousedit čísla, jejichž rozdíl je roven 1.

12. Symmetric Product Sums sudoku (72 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. V tabulce jsou vyznačeny obdélníky o rozměru 2×n políček s číslem uprostřed. Toto číslo udává sumu součinů každých dvou čísel v obdélníku, které leží v symetricky umístěných polích vůči středu daného obdélníku. Čísla se mohou uvnitř obdélníků opakovat.

Poznámka: Pro lepší porozumění se podívejte na příklad na další stránce bookletu.

13. Killer Little Killer sudoku (82 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Některé oblasti jsou spojeny do košů, pro každý koš je uveden součet číslic, které v něm leží. Číslice v jednom koši se neopakují. Čísla okolo tabulky udávají součet všech číslic v daném diagonálním směru.

přeložil Kuba Hrazdira

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer