WPF GP 2019 - indické sudoku: překlad bookletu

24.- 27. 5. nás čeká v pořadí už 6. kolo sudokářské WPF GP, autorsky reprezentované Indií.

Jako obvykle přinášíme překlad zadání do češtiny, originální anglický booklet stahujte zde. Příjemnou zábavu a ať se daří.

- 23. 5. 2019 - Gotroch -

 

1.-6. Klasické sudoku (17, 19, 22, 24, 26, 48 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3.

7. Liché/sudé sudoku (17 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Číslice v polích označených kolečkem musí být liché a číslice v polích označených čtverečkem musí být sudé.

8. Sudoku s teploměry (34 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. V tabulce se objevují různé teploměry. Číslice v teploměrech musí vždy stoupat od menších k větším (nemusí být po sobě jdoucí) ve směru ode dna teploměru (dno je vyznačeno kroužkem).

9. Sudoku extraregiony (41 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat ani v každé z podbarvených oblastí.

10. Antiwindoku (43 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Každý šedě podbarvený čtverec 3×3 obsahuje přesně 4 různé číslice.

11. Equal Sum Lines Sudoku (45 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Součet všech čísel na každé šedé čáře je vždy stejný. Čísla na čarách se mohou i opakovat.

12. Sudoku pevnost (39 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Číslo v šedém políčku musí být větší než všechna čísla v stranově sousedících bílých políčkách.

13. Součtové Sudoku (Killer) (106 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Některé oblasti jsou spojeny do košů, pro každý koš je uveden součet číslic, které v něm leží. Číslice v jednom koši se neopakují.

14. Disguised Palindromes Sudoku (78 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Pro čísla na šedých liniích musí platit, že po odebrání jedné číslice musí ty ostatní vytvořit palindrom. (Palindrom je takové číslo, které se čte stejně zepředu jako zezadu, např. 12321). Může nastat i situace, kdy čísla na linii tvoří palindrom už před odebráním číslice, i v takovém případě musí jít odebráním vytvořit další palindrom (například u 1221 odebereme 2 a dostáváme 121).

přeložil Jakub Hrazdira

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer