WPF GP 2018: srbské sudoku: překlad bookletu

Čtvrtým kolem pokračuje ve dnech 20.4. - 23.4. 2018 sudoku WPF Grand Prix. Úlohy připravil kolektiv srbských autorů. Originál Bookletu můžete zhlédnout na oficiálních stránkách WPF GP.

- 20. 4. 2018 - Gotroch -

 

1.-5. Klasické sudoku (17, 18, 27, 48, 34 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3.

6. Diagonální sudoku (32 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Stejná čísla se navíc nesmí opakovat na dvou vyznačených diagonálách.

7. Search Nine Sudoku (40 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. V některých políčkách jsou šipky, ty ukazují na číslo 9 v příslušném řádku či sloupci. Navíc platí, že políčko s číslem 9 je vzdáleno  přesně tolik políček, kolik ukazuje číslo  v poli se šipkou.

8. Sudoku pevnost (50 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3×3. Číslo v šedém políčku musí být větší než všechna čísla v stranově sousedících bílých políčkách.

9. Sudoku s teploměry (58 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. V tabulce se objevují různé teploměry. Číslice v teploměrech musí vždy stoupat od menších k větším (nemusí být po sobě jdoucí) ve směru ode dna teploměru (dno je vyznačeno kroužkem).

10. Sudoku klony (84 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. V tabulce se nachází podbarvené oblasti stejného tvaru. Čísla v těchto oblastech musí být na odpovídajících si pozicích identická. Čísla se mohou v podbarvené oblasti opakovat.

11. Perfect Squares Sudoku (48 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Všechna dvojciferná čísla čitelná shora dolů nebo zleva doprava, která jsou druhou mocninou (16, 25, 36, 49, 64, 81), jsou v tabulce vyznačena šedým čtverečkem.

12. Double Kropki Sudoku (64 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Černý čtvereček označuje každou dvojici sousedních políček, kde jedno je čtyřnásobkem druhého. Bílý čtvereček označuje každou dvojici sousedních políček, jejichž rozdíl je 2. Všechny možné čtverečky jsou vyznačeny.

13. Inner Frame Sudoku (80 bodů): Vyplňte tabulku čísly 1 až 9 tak, aby se čísla neopakovala v žádném řádku, sloupci, ani v ohraničených čtvercích 3x3. Čísla na okraji udávají vždy součet 2., 3., 4. čísla z daného směru.

.Přeložil Jakub Hrazdira

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer