Soustředění autorů MS 2018

Soustředění na Bradech

Ve dnech 2. až 4. února 2018 proběhlo na Bradech u Jičína soustředění autorů a organizátorů letošního Mistrovství světa v sudoku a logických úlohách, které – jak jistě víte – proběhne začátkem listopadu v Praze.

V mrazivém únorovém počasí se nás sešlo celkem osm. Honza Zvěřina postupně posbíral od vlaků a autobusů Honzu Novotného, Kubu Hrazdiru, Petra Lichého a Zuzku Vytiskovou. A přestože ještě odpoledne bylo v chalupě jen 5°C, při příjezdu účastníků už bylo vytopeno na celkem příjemné teplo.

Další dva účastníci dorazili v sobotu dopoledne. Hanka Kotinová si udělala poránu turistickou procházku z Jičína a nejnáročnější způsob cestování volil jako již tradičně Pavel Kadlečík, který absolvoval cestu z Kopidlna na kole. Jen potřeboval ještě chvíli na odbahnění, než se nám mohl plně věnovat.

Hlavním cílem soustředění byla průběžná inventura stavu tvorby úloh pro Mistrovství světa. Pokud jde o sudoku, Honza Novotný poreferoval, že už je poměrně blízko dokončení. Takže jsme se zaměřili na logiku, která je jak co do objemu úloh, tak jejich rozmanitosti náročnější.

V sobotu dopoledne jsme si tedy otestovali dvě nachystaná týmová kola. A jen tak mimochodem jsme se pustili i do tvorby úloh pro letošní české kolo WPF GP v logice. To se podařilo naplnit celkem úspěšně, takže doufám, že podobně úspěšně budou přibývat i další úlohy pro vlastní MS.

Po odpolední vycházce a výstupu západní stěnou na vrchol Převýšiny (viz foto) jsme pak večer se Zuzkou probírali i některé praktické otázky pořádání MS. A také otázku zařazení individuálního a týmového playoff a jejich pravidel.

Na neděli nám pak zbylo ještě jedno týmové kolo logiky, které se ukázalo být zatím poněkud syrové, na rozdíl od oběda, kterým jsme celé soustředění zakončili.

Tímto bych chtěl zároveň poděkovat své ženě Jitce za obětavou přípravu jídla, což nám umožnilo se oprostit od přízemních starostí o žvanec a věnovat se ušlechtilým činnostem povznášejícím ducha smiley

Díky všem, kdo přijeli, a těším se na další podobnou týmovou práci.

Jirka Hrdina

- 9. 2. 2018 -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer