MČRS 2017: Úlohy v soutěži jednotlivců

V této novince vás chci obeznámit s tím, jaké úlohy vás čekají na MČRS v soutěži jednotlivců. Vzhledem k tomu, že v plánu není zveřejnění kompletního Instruktážního bookletu, bude to vlastně jediná informace o úlohách, kterou se dozvíte předem.

Tak tedy, v soutěži jednotlivců na vás čeká 6 kol (první tři z nich budou tvořit Juniorské mistrovství ČR):

  1. Klasiky - úlohy klasického sudoku různých tvarů a velikostí (objeví se i jednoduché varianty typu sudé, liché, diagonála a pod.)
  2. FED alternativy - 10 základních a známých variant, které se objevují každý týden na stránkách www.fed-sudoku.eu (Sousledné, Killer, Srovnávací,...)
  3. Krtkův Pohár - tady budu opět odkazovat na FED a úlohy, které pravidelně připravuje Jan Krtek Novotný - v tomto kole na vás čekají vybrané typy variant z Krtkova poháru (Posloupnosti, Pevnost,...)
  4. Dvojice - budete luštit vždy dvojici tabulek (variant), přičemž všechna políčka na shodných pozicích v obou tabulkách, která obsahují stejná čísla budou vyznačena
  5. Nesudoku - úlohy které se mírně odlišují od základního pravidla sudoku, například nejsou použita všechna čísla, čísla se opakují a podobně (Blackout, Deficit, Surplus,...)
  6. Štafeta - v tomto kole budete luštit úlohy, spojené dle známého štafetového principu, z tabulky kterou vyluštíte přenesete čísla do následující tabulky.

- 26. 8. 2017 - Gotroch -

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer