Česká stopa v historii WSC

Čeští reprezentanti se zúčastnili všech dosavadních šampionátů a nikdy se nevraceli bez medaile!

Jana Tylová     Jana Tylová

Jana Tylová = 1. mistryně světa v řešení sudoku (Lucca, 2006)

čeští reprezentanti praha 2007

Čeští reprezentanti na mistrovství světa 2007 v Praze: (zleva) Petr Nepovím, Jakub Ondroušek, Vendula Šíchová, Pavel Pellar, Jana Tylová, Robert Babilon, Marek Čierný (kapitán). Družstvo ve složení Babilon, Nepovím, Ondroušek, Tylová vybojovalo bronzové medaile v týmové soutěži.

mistři světa 2008

Čeští reprezentanti na mistrovství světa 2008 v Indii: (zleva) Jakub Ondroušek, Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Tylová, Jakub Hrazdira, Jan Novotný. Družstvo ve složení Novotný, Ondroušek, Tylová vybojovalo titul mistrů světa v týmové soutěži. (Na fotografii zcela vlevo stojí kapitán stříbrných Japonců a sudokářský guru Tetsuya Nishio.)

stříbrný tým z Žiliny   Robert Babilon v Žilině

Stříbro z týmové soutěže na mistrovství světa v řešení sudoku v Žilině přivezli (zleva) Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Tylová, Robert Babilon a Jana Břízová. Robert Babilon navíc přidal bronz ze soutěže jednotlivců.

tým WSC 2010   jednotlivci WSC 2010

Čeští reprezentanti na mistrovství světa 2010 v USA: (zleva) Jakub Hrazdira, Jan Novotný, Klára Vytisková, Vítězslav Koudelka (kapitán), Jana Břízová, Ondřej Suchý a Jakub Ondroušek. Za suverénním obhájcem zlata Janem Mrozovskim z Polska skončil stříbrný Jakub Ondroušek.

stříbrný tým WSC 2010   stříbrný tým WSC 2010

Stříbrný tým ve složení (zleva) Jakub Ondroušek, Jana Břízová, Jan Novotný a Vítězslav Koudelka (kapitán) hned po vyhlášení spřádal plány, jak to za rok v Maďarsku zvládnout ještě lépe...

Početná česká výprava na mistrovství světa v sudoku a logických úlohách 2011 v Maďarsku: (zleva) Klára Vytisková, Jakub Ondroušek, Robert Babilon (dole), Ondřej Suchý, Jana Tylová, Jana Břízová, Jan Novotný, Lenka Vávrová, Vítězslav Koudelka, Jiří Hrdina, Michal Rieder, Jakub Hrazdira.

Na krku českého sudokářského áčka se při vyhlášení objevily opět stříbrné medaile. Němci nám opět o vlásek unikli. Přečíst si můžete i podrobnou reportáž.

Po letech pomýšlení na zlato jsme v Chorvatsku byli po soutěži moc rádi, že je to opět stříbrná medaile, za suverénními Japonci a před zle dotírající Čínou, viz reportáž.

Čtvrté stříbro v řadě vybojovali Jana Břízová, Kuba Hrazdira, Honza Novotný a Kuba Ondroušek na 8. WSC v Číně. Kuba O. hopkal s berlemi, ale zvládnul také bronz v soutěži jednotlivců.

   

MS 2014, Londýn: Po smolném posledním kole a bramborách pro tým zachraňovali českou medailovou šňůru jednotlivci. Kuba Ondroušek (vlevo) s bronzem a také Jirka Hrdina (uprostřed), který skončil druhý v kategorii nad 50 let.

Jubilejní 10. WSC v Sofii bylo pro Česko dvakrát bronzové, v jednotlivcích se o to postaral Kuba Ondroušek a stejné místo vybojoval s kolegy, Kubou Hrazdirou, Janou a Honzou Novotnými, v týmové soutěži.

11. WSC se konalo na Slovensku a přineslo trochu smůly Kubovi Ondrouškovi, který vyhrál základní část, ale po playoff se musel spokojit „jen“ se stříbrnou medailí; naopak trochu štěstí měl český A tým (ve složení Hrazdira, Ondroušek, Vytisková, Zvěřina), který byl po základní části třetí, ale v týmovém playoff to výborným, vyrovnaným výkonem dotáhl k místu prvnímu a historické druhé sadě zlatých medailí.

12. WSC se konalo znovu po 9 letech v Indii – tentokrát v Bangalore a bylo z českého pohledu zvláštní. Mnoho silných hráčů z různých důvodů do Indii necestovalo, a tak česká stopa poprvé nezahrnovala medaile. Z jednotlivců byl v sudoku nejlepší Honza Zvěřina na 7. místě, čtyřčlenný tým doplněný Honzou Novotným, Klárou Vytiskovou a Janou Vodičkovou skončil na 5. místě.

zpět na stránku Mezinárodní soutěže

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer