Zápis z jednání výboru HALAS č. III/4

Další jednání výboru HALAS proběhlo ve čtvrtek 28. 1. 2016 od 20:30 do 22:45 prostřednictvím skypu.

Zápis v PDF

je spolu s ostatními na stránce Hráčská asociace -> Vedení asociace -> Zápisy výboru.

Děkujeme všem, kdo nám napsali svůj názor na fungování reprezentačního družstva a zázemí ze všech možných úhlů pohledu.

V návaznosti na předchozí jednání bylo odhlasováno, že nominaci jako takovou provede právě výbor a k dalším úkolům včas někoho deleguje. Hlavním, ale ne jediným, podkladem pro nominaci do týmů má být nově sestavovaný žebříček. K němu a nominaci několik poznámek nad rámec strohého zápisu.

  • Nesnažíme se nastavit styl amerických kvalifikací. Žebříček není jediným kritériem a zvláště pro aktuální neúplnou sezónu jde o beta verzi. Smyslem je číselné zhodnocení výkonnosti adeptů reprezentace a v situaci, kdy se nominace bude od pořadí lišit, nemělo by chybět adekvátní zdůvodnění.
  • Výbor se při nominaci kromě zdravého rozumu a žebříčku bude řídit interními pravidly, hovořili jsme například o tom, že hráč, který dosáhne na předchozím mistrovství nejlepší český výsledek, případně výrazně kvalitní výsledek celkově (např. TOP 10), se nemusí o místo pro další rok výrazně obávat – a může to například uvolnit ruce k autorské činnosti.
  • Jsme si vědomi, že členové výboru, kteří jsou zároveň reprezentanty, se mohou ocitnout ve větším či menším střetu zájmů. V případě nutnosti plánujeme delegovat úkol nominace na ad hoc sestavenou tří až pětičlennou komisi.
  • Po formální stránce aktuální rozhodnutí ruší metodiku z dubna 2012 (byť je s ní v podstatě v souladu) a všeobjímající funkci kapitána reprezentace (byť bude Víťa Koudelka i nadále první osoba, s níž se bude chtít výbor konzultovat mezinárodní situaci).

Mimo problematiku reprezentace jsme ještě v sobotu 30. 1. debatovali na téma úprava struktury těchto webových stránek. Máte-li k tomu konkrétní připomínky a podněty, určitě nám napište.

- 2. 2. 2016 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer