Zápis z jednání výboru HALAS č. III/3

Třetí jednání nového výboru proběhlo v pondělí 11. 1. 2016 od 20:30 do 22:45 prostřednictvím skypu

Zápis v PDF

je spolu s ostatními na stránce Hráčská asociace -> Vedení asociace -> Zápisy výboru.

Děkujeme všem, kteří se v minulých týdnech vyjádřili k problematice „méně logických“ úloh ve WPF GP. Máte-li chuť, komentujte opět kteroukoliv řešenou otázku.

Hlavním bodem programu tentokrát byla široká debata o záležitostech okolo reprezentace a mistrovství světa. Prosíme reprezentanty, současné a hlavně budoucí, aby se nad uvedeným zamysleli a pokud možno připojili svůj názor. Zde v komentářích, na facebooku nebo neveřejně mailem. Než zaujme výbor nějaké finální stanovisko, rád by znal co nejvíce relevantních názorů.

Od pondělka jsme v mailové debatě dospěli k mírnému posunu v některých bodech. 1) Žebříček výkonnosti adeptů reprezentace odlišíme od HALAS ligy nejen začátkem a koncem sezóny, ale také přístupem – považujeme za vhodnější započítávat pouze normalizované dosažené body (tedy bodový zisk nejlepšího Čecha se převede na číslo X (např. 100) a bodové zisky ostatních se lineárně vyjádří vůči tomuto maximu). 2) Zvažujeme započítání výsledků z mistrovství světa. Tam sice nemohli být všichni adepti, ale zároveň je to soutěž nejlépe vystihující schopnost zahrát na MS. Tím, že se počítá jen například 5 čísel z 10, zisk z MS otevírá prostor pro autorství turnajů HALAS ligy, naopak nováčci si musí účast vysloužit hojnou a úspěšnou účastí v HALAS lize.

Jak vidíte, náš přístup se tříbí a opravdu rádi bychom znali i přístup dalších zainteresovaných. Děkujeme tedy předem za vaše podněty!

- 14. 1. 2016 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer