Poděkování

Několik osob a institucí si zaslouží upřimné poděkování za zásluhy na zdárném průběhu 5. ročníku Mistrovství akademiků v řešení sudoku, které proběhlo v sobotu 14. 11. 2015 v Brně.

Autorem soutěžních úloh je Honza Novotný zvaný Krtek. Připraveno bylo 54 tabulek sudoku a 25 logických úloh. Máte-li chuť na další úlohy z jeho dílny, pak se kromě minulých a budoucích turnajů HALAS ligy nabízí dlouhodobá soutěž na webu sudokualogika.cz nebo Krtkův pohár na webu www.fed-sudoku.eu.

Soutěžní materiály zkonzultovali Zbigniew Laskowski z Polska, Raul Kačírek a manželé Vodičkovi. Děkujeme za věnovaný čas, trpělivost a konstruktivní připomínky k sazbě.

V zázemí se při opravování a zpracování výsledků překonávali Helena Novotná, Hana Machalová a Vítězslav Koudelka. Nezbývá než smeknout, protože každé kolo bylo opraveno tak, jak se časově hodilo. Na závěrečném útoku na vyřešené třetí kolo se podíleli také dobrovolníci z řad hráčů. Poděkování zaslouží i fotografka vyhlášení Petra Tesařová.

Děkujeme Fakultě stavební Vysokého učení technického za poskytnutí vhodných soutěžních prostor, děkanovi fakulty profesoru Drochytkovi za záštitu a panu Zimmermannovi za ochotu při plánování všech možných technických otázek.

Děkujeme firmě ExpressCopy za kvalitní tisk soutěžních úloh za příznivou cenu. Zároveň se musíme hráčům omluvit za chybějící česká písmena. Záhadu různého tisku ze stejného pdf jsme zatím neobjasnili. Snad to dojem nezkazilo.

Děkujeme Science centru VIDA za atraktivní drobné ceny – volné vstupenky do moderní, populárně naučné expozice.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer