Zpráva rozhodčího z MAČR 2014

Mistrovství akademiků ČR v roce 2014 proběhlo 15. listopadu 2014 v prostorách fakulty stavební VUT v Brně, pro soutěžící byla připravena tříkolová soutěž v řešení sudoku a jednokolová soutěž v řešení logických úloh. Hlavním pořadatelem i garantem celé akce byl Karel Tesař. Autorem sudoku byl bohatý kolektiv zahraničních autorů pod záštitou Karla Tesaře, podobně tomu bylo i u logiky (spoluautoři K. Tesař, P. Tesařová, N. Živanović, P. Seshadri). 

Soutěže v řešení sudoku se zúčastnilo 37 soutěžících, o řešení logiky se pokusilo 34 hráčů. Zúčastnila se jak podstatná část reprezentačního týmu, tak pevné luštící jádro mainstreamu i několik nováčků. V takovém složení bývá někdy obtížné namíchat úlohy tak, aby všichni byli spokojeni, ale zde se to myslím povedlo. Pestrá paleta úloh od velmi lehkých až po obtížné dala soutěžícím možnost vybrat si úlohy podle svého gusta a příjemně si zaluštit přiměřeně svým schopnostem. O tom, že úlohy byly vyvážené, svědčí i to, že každá úloha byla řešena, žádná tedy nepřišla soutěžícím „přes čáru“.

Za celou dobu turnaje nebyl vznesen jediný protest proti úlohám, připomínky se týkaly pouze špatně sečtených či neoznačených položek, což bylo vyhodnocovacím týmem promptně vyřešeno. 

Turnaj bych i podle reakcí ostatních hráčů hodnotil jako velmi vydařený, když k tomu připočteme i kulinářské výtvory připravené pro soutěžící, myslím, že je laťka pro příští léta nastavena velmi vysoko. Organizačnímu týmu dík!

Aleš Marek

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer