Sudokucup 12 se blíží

Další turnaj HALAS ligy 2014 se bude konat online o víkendu 17. až 20. října na webu http://cs.sudokucup.com/.

Na stránce soutěže již můžete najít booklet a vzorové úlohy pro soutěž v sudoku. Dovolte, abych vám tyto materiály, na nichž se zásadní měrou podílím, blíže představil.

Připravil jsem dvoukolovou soutěž. První kolo s časovým limitem 60 minut má podtitul „Obvyklé úlohy“ a vedle klasického sudoku obsahuje 7 nejobvyklejších variant, které se běžně vyskytují na turnajích, ve variantách denní ligy na sudokucupu nebo v alternativách na fed-sudoku. Pořadí kol při soutěži není povinně dané, obvyklé varianty však zřejmě nejlépe poslouží na rozehrání a dobré naladění.

Druhé kolo s časovým limitem 120 minut má podtitul „Neobvyklé úlohy“. Obsahuje 14 variant a každá z nich je případ sám pro sebe. Snažil jsem se vybrat málo frekventované typy, abyste se nenudili vy při hře, ani já při tvorbě. Zároveň jsem se snažil vydat booklet co nejdříve, abyste měli čas na přípravu. Protože tohle kolo si ji opravdu zaslouží. Vřele doporučuji si pro typy úloh, které chcete řešit, vyzkoušet pár příkladů a připomenout si, jak se daná varianta řeší. Nejen proto, že se to často liší od rutiny klasického sudoku. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti!

Pokud by bylo něco nejasného v pravidlech, ptejte se! Máte celý týden na to, abyste se nad zadáními a postupy řešení poradili s přáteli, soukromě, či na internetovém fóru. Příští víkend se těším na hojnou účast a doufám, že se vám soutěž bude líbit.

Krtek

- 11. 10. 2014 -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer