Reprezentační soustředění v Roztokách u Jilemnice 1. až 3. 8. 2014

V prvních srpnových dnech se konalo v Roztokách u Jilemnice soustředění reprezentace, tentokrát zaměřené na nadcházející Mistrovství světa v Londýně. Pozváni byli všichni nominovaní reprezentanti a nakonec se nás sešlo 8 – Jana a Zdeněk Vodičkovi, Honza Novotný, Jana Břízová, Klára Vytisková, Péťa Čičová, Pavel Kadlečík a já. 

Pořadatelé MS dostáli svým slibům jen s mírným zpožděním, takže jsme měli k dispozici oba booklety — na sudoku i logiku — a hlavní náplní tedy bylo studium těchto materiálů.

Už v pátek večer jsme se dychtivě pustili do sudoku. Zaujala nás týmová úloha Stripes, kterou jsme myslím docela důkladně prozkoumali a otestovali různé strategie. Po počátečním mírném zděšení ze zadání se ukázalo, že to tedy snad řešit půjde a spát jsme šli s pocitem dobře vykonané práce.

Sudoku části jsme se pak věnovali i v sobotu dopoledne. V individuální části stačilo probrat těch několik málo úloh s novým originálním zadáním. A pak jsme si vyrobili barevné tabulky a trénovali další společné kolo, kde smí každý člen vyplňovat jen svou, barevně odlišenou, část tabulky, což se v některých případech ukázalo jako dost nepříjemná komplikace. 

Po obědě a petankovém klání v hustém podrostu jsme pokračovali logikou.

Logický booklet představoval daleko tvrdší oříšek než ten sudokový. Novinek a nových kombinací úloh se zde vyskytlo poměrně velké množství, takže diskuse byla čilejší než u sudoku. A aspoň u některých úloh jsme snad dokázali objevit pár triků. Booklet nás zaměstnal až do pozdních hodin, kdy jsme postupně odpadali z fáze luštění do fáze spánku. 

Nad logickým bookletem jsme pak pokračovali i  v neděli dopoledne. Podařilo se nám pochopit týmová kola a znovu jsme trénovali barevné týmové sudoku kolo a některé další úlohy, které připravil v předstihu Kuba Ondroušek a Pavel Kadlečík a přímo na místě Honza Novotný.

V neděli odpoledne jsme se rozloučili, ale opravdu jen nakrátko. Už příští týden se všichni zase sejdeme v Londýně a tam už se bude lámat chleba. A doufejme, že nám soustředění pomohlo k tomu, abychom lámali nejrychleji a největší kousky.

Jirka Hrdina

- 5. 8. 2014 -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer