5. krok: Autorské originální varianty sudoku

Už vám i Alternatívy přijdou příliš jednoduché a ohrané? Pusťte se tedy do originálních autorských úloh, s nimi se nudit nebudete.

FED nabízí hned několik možností.

Tou první jsou Varianty skrývající se v dolní části levého menu:

Tady se nachází přes 200 autorských kousků; mnoho z nich bylo v době svého vzniku opravdu jedinečným originálem. Přispívat sem může kdokoliv - stačí se pouze domluvit na realizaci s administrátory.

Žebříčky jsou k nalezení pod Výsledky:

Podľa mena se dají najít výsledky konkrétního hráče. Zajímavé jsou Rekordy, obsahující rekordy vytrvalostní a klub AJETO s lidmi, kteří zvládli vyřešit všechny doposud uveřejněné Varianty.

Druhou možností, jak hrát nevšední autorské tabulky, je Krtkov pohár umístěný v horním menu:

Jak napovídá název, jsou to úlohy pouze jednoho autora - Honzy Krtka Novotného, kterému byl rybník Variant příliš malý, a tak začal připravovat něco nového. Nejedná se ani o denní tabulky, ani o občas se objevující Varianty či týdenní AlternatívyKrtkov pohár leží někde na půli cesty - každé běžné kolo trvá tři týdny a obsahuje 8 úloh stejného typu. Úlohy se objevují od prvního dne kola ve dvoudenních intervalech, ale je možné je dohrávat až do konce kola. Kromě běžných kol jsou občas zařazovány různé speciály, které moho trvat déle, mít více úloh nebo mají jiné anomálie.

Pro hraní Krtkova poháru je možné opět volit mezi velikostí okna 640x480, 800x600 nebo větším. Po přihlášení vykoukne nabídka kol s časovým omezením, kdy je možné úlohy soutěžně odehrát:

Pravidla jednotlivých kol se zobrazují po umístění kurzoru na tlačítko kola. Samotné herní prostředí se shoduje s Alternatívami (viz 4. krok).

Žebříčky je možné prohlížet v dolní části levého menu:

Podľa mena umožňuje vyhledání konkrétního hráče, Výsledky kola potom shrnují celá kola.

Součástí Krtkova poháru jsou občasné booklety s návody ke speciálním kolům, ty se objevují postupně v dolní části levého menu. 

Archiv Krtkova poháru (prvních 32. kol soutěže ve formátu PDF) naleznete v horním menu:

Třetí možností zahrát si něco neobvyklého je pravé menu - několik odkazů obsahuje zajímavé úlohy:

zpět na seznam kroků

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer