MČRL 2021 - Základní informace

O víkendu 2. a 3. října 2021 proběhlo Mistrovství České republiky v řešení logických úloh 2021, které se konalo v prostorách ZŠ Na Beránku v Praze Modřanech. Akci pořádäla Hráčská asociace logických her a sudoku a Český svaz hádankářů a křížovkářů.

Před soutěží

K soutěži se prosím přihlaste předem, viz přihlašovací formulář. Pro přihlášení je nutné mít uživatelský účet na webu sudokualogika.cz.

Pro přihlášení týmu využijte přihlašovací formulář týmů. Týmy lze skládat i na místě během sobotního dne a před nedělním začátkem týmové soutěže.

Při registraci na místě budou účastníci akce požádáni ukázat doklad vztahující se ke COVID-19, a to buď doklad o očkování, prodělané nemoci či negativním výsledku testu (viz podmínky akce vzhledem ke covid-19).

Plán soutěží

sobota 2. října

 • mistrovská soutěž jednotlivců (6 kol, začátek 1. kola v 10:00)

​neděle 3. října

 • mistrovská soutěž tříčlenných týmů (3 kola, začátek 1. kola v 9:30)
 • soutěž v sudoku (3-4 kola, začátek 1. kola ve 12:00)

Podrobný harmonogram (aktualizovaný k 29. 9.)

Rozsah sobotní soutěže jednotlivců v logice je plánován na 60 - 20 - 80 - 30 - 35 - 30 minut, mezi třetím a čtvrtým kolem bude hodinová pauza na oběd. Soutěž nebude končit play off, nicméně poslední 6. kolo bude mít jeho charakter, kdy soutěžící budou luštit úlohy jednu po druhé. Nedělní tříčlenná soutěž týmů v logice bude zahrnovat 3 kola po 30 minutách. Následná tříkolová soutěž v sudoku je naplánována na circa 168 minut luštění. 

V soutěži jednotlivců se vedle hlavní mistrovské kategorie budou vyhlašovat nejlepší junioři do 21 let, do 18 let a do 15 let a nejlepší mezi matadory nad 50 let.

Autorem úloh v logické části je Pavel Kadlečík, soutěž v sudoku připravuje Robert Babilon.

Organizátoři

Organizaci zajišťují Pavel Kadlečík, Petra Čičová, Hana Havelková, Kateřina Novotná, soutěž v sudoku bude mít dále pod palcem Robert Babilon.

Vřele uvítáme dobrovolníky k zajištění soutěže na místě a při opravování. Pokud byste nám chtěli pomoci či chtěli kontaktovat organizátory ohledně dotazu k soutěžím, pište soukromou zprávu na uživatelský účet kousek-nebe či pczuzka, ptejte se ve fóru nebo pošlete dotaz na email spolku info@sudokualogika.cz.

Místo konání

Turnaj se uskuteční na ZŠ Na Beránku v Praze Modřanech. S využitím pražské MHD lze nejlépe ke škole dojet na autobusovou zastávku Pavelkova. Cesta spojem č. 150 z metra Kačerov nebo spojem č. 190 ze Smíchovského nádraží trvá na zastávku Pavelkova zhruba 20 minut, z které počítejte dalších 5-10 minut chůzí než dorazíte do hracího sálu. Vlastním automobilem se dostanete ke škole od Modřan ulicí Československého exilu, z které sjedete poblíž autobusové zastávky. Adresa školy je Pertoldova 3373/51, Praha 12 – Modřany.


Ubytování

Pro účastníky nezajišťujeme ubytování, ze soboty na neděli či z pátku na sobotu, nicméně doporučujeme ubytování, s kterými máme osobní zkušenosti a kde účastníci bydleli při akcích v předchozích letech. Pokud byste měli zájem se ubytovat a nevíte kde či co si vybrat, jste sami apod., napište nám.

K pondělí 20. 9. jsme ověřili, že mají volné kapacity na následujících adresách:

Penzion Kamenný dvůr v Písnici (www.bowlingpisnice.cz, Putimská 13, Praha 4 - Písnice)

 • zde pořádáme předvánoční posezení a bowling; počítat s přesunem k místu konání
 • 1lůžkovýza 690 Kč/noc, vícelůžkové za 575Kč/osoba/noc

Wine Pension Prague (https://www.winepensionprague.com, Hubičkova 1396/27, Praha 4 - Modřany)

 • nejblíže místa konání, cca 10-15 minut chůze, v budově penzionu vinotéka
 • 1lůžkový za 1090 Kč/noc, 3-4lůžkové za 550-600 Kčosoba//noc

Ubytovna Novodvorská (http://www.4-majetkova.cz/ubytovna-novodvorska/, Novodvorská 435, Praha 4)

 • požádat o ubytování v hotelové části ubytovny (11. a 12. patro); na trase linky č.150 směr Pavelkova
 • 1 osoba/noc 415 Kč

Připravte se, že po hostech může být požadováno ukázat doklad o očkování proti covidu, prodělané nemoci či negativním testu.

Stravování a občerstvení

Během celého programu bude zajištěno standardní občestvení účastníků (horké nápoje, balené vody, drobnosti k snědku). 

Během sobotního programu je plánována mezi třetím a čtvrtým kolem soutěže jednotlivců hodinová přestávka. Bude možnost si objednat pizzu či jídlo z poledního sobotního menu z restautace Mont Fort (https://www.montfort.cz) jako na předchozích akcích.

Výběr by proběhl na začátku sobotního programu, nejpozději po skončení 1. kola soutěže jednotlivců. Během nedělního programu bude 30-40 minutová pauza mezi soutěží týmů a začátkem soutěže v sudoku.

Podmínky akce vzhledem ke covid-19

Při registraci na místě bude požádán účastník akce předložit doklad k jedné z následujících variant:

 • a. k očkování - s tím, že od aplikace poslední dávky očkovací látky uplynulo nejméně 14 dnů (= aplikace byla provedena 18. 9. 2021 a dříve)
 • b. k prodělání nemoci - s tím, že účastník prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, s prvním pozitivním testem ne starším než 180 dní (= k 5. 4. 2021 nebo pozdějším) a uplynula doba jeho nařízené izolace (pokud onemocnění proběhlo nedávno)
 • c. k negativnímu PCR testu - který je maximálně 7 dní starý (= provedný dne 25. 9. 2021 a později)
 • d. k negativnímu antigennímu testu - který je maximálně 3 dny starý (=provedený dne 29. 9. 2021 a později) a provedl ho zdravotnický pracovník.

Pohyb po budově školy, kde soutěž probíhá, je povolen pouze s respirátory. Výjimkou je průběh soutěže, během které jsou hráči na svých místech a nosit respirátor není vyžadováno.

Žádáme účastníky, aby sami napomohli svým přístupem k dodržování nastavených podmínek soutěže a k jejímu zdárnému uskutečnění.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer