Deutsche Sudoku Meisterschaft 2020 - německé mistrovství v sudoku

Datum akce: 
Sobota, Duben 25, 2020 - 10:00 - 17:40

O akci:
Deutsche Sudoku Meisterschaft 2020 - neboli německé mistrovství v řešení sudoku. Letošní ročník je pořádán online.

Jak se zúčastnit?
Pokud chcete soutěžit, je nutné mít vytvořený bezplatný uživatelský účet na německém herním portále Logic Masters Deutschland - logic-masters.de.

Na stránce věnované soutěži proběhne během soboty 25. dubna (10:00 - 17:40) celá soutěž online formou. Předem si stáhnete soutěžní kola, pro každé kolo bude vyhrazeno určité časové okno, kdy je možné dané kolo odehrát. Během tohoto okna můžete kolo kdykoliv odstartovat, čímž se vám zobrazí heslo k otevření zašifrovaného PDF souboru a od tohoto okamžiku vám běží určený časový limit (který však nesmí přesáhnout konec vyhrazeného časového okna), ve kterém můžete luštit a odesílat odpovědní kódy prostřednictvím formuláře na stránce soutěže. Například první kolo mistrovství je možné absolvovat od 10:00 do 11:00 a časový limit na luštění je 40min.

O soutěži
Celkem na vás čeká 45 úloh v pěti soutěžních kolech. Úvodní zahřívací kolo, následuje kolo se sudo-lichou tematikou, poté kolo zaměřené na počítací matematické úlohy, dále delší kolo s namixovanými variantami a soutěž je zakončena kolem klasických sudoku. Typy úloh a jejich bodové hodnoty si můžete prohlédnout v instruktážním bookletu (v němčině/angličtině). V soutěži existuje i časový bonus za vyluštění všech úloh kola před koncem časového limitu, který je 10 bodů za každou ušetřenou celou minutu.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer