Informace k turnaji Vánoce ve Zlaté Praze - 7. 12. 2019

Místo konání

ZŠ a MŠ Na Beránku, Pertoldova 3373/51, Praha 12 – Modřany


O pořadatelích

Turnaj je pořádán ve spolupráci spolku HALAS se ZŠ a MŠ Na Beránku. Roli organizátorů zaštiťují Hana Havelková a Raul Kačírek.

O turnaji

Soutěž v řešení sudoku a soutěž v řešení logických úloh budou mít podobný formát zahrnující 3 soutěžní kola, z čehož jedno z kol bude mít charakter sprintu. Sudoku turnaj bude mít kategorie A a B, přičemž autor turnaje Kuba Ondroušek varuje hráče, že kategorie A je pouze na vlastní nebezpečí. Bude obsahovat těžké úlohy a není dělán pro začínající a rekreační luštitele. Chcete-li pěkné úlohy a spousty vyluštěných tabulek volte kategorii B. Turnaj v řešení logických úloh připravuje Kuba Hrazdira a taktéž si budete moci vybrat kategorií A s náročnějšími kousky nebo lehčí úlohy v kategorii B. K turnaji se prosím přihlašte pomocí webového formuláře.

Předběžný časový harmonogram (přesná délka kol bude aktualizována před turnajem)

09:25 otevření sálu
09:45 úvodní slovo pořadatelů
10:00 1. kolo sudoku  - 60 minut
11:10 2. kolo sudoku - sprint - 20 minut
11:40 1. kolo logika – 35 minut
12:15 krátká polední pauza na svačinu
12:45 2. kolo logika – sprint – 15 minut
13:10 3. kolo sudoku – 60 minut
14:10 pauza na kávu a kompletace turnaje v sudoku
14:30 3. kolo logika – 50 minut
15:20 opravování, příprava na vyhlášení výsledků turnaje a celoročních soutěží
16:00 ukončení turnajové části
16:15 volební schůze HALAS
18:30 předpokládaný konec programu

Mezi soutěžními koly budou vyhlášeny 10minutové přestávky, vyjma půlhodinové polední pauzy.

Doprava na místo

S využitím pražské MHD lze nejlépe ke škole dojet na autobusovou zastávku Pavelkova. Cesta spojem č. 150 z metra Kačerov nebo spojem č. 190 ze Smíchovského nádraží trvá na zastávku Pavelkova zhruba 20 minut, z které počítejte dalších 5-10 minut chůzí než dorazíte do hracího sálu. Vlastním automobilem se dostanete ke škole od Modřan ulicí Československého exilu, z které sjedete poblíž autobusové zastávky.

Stravování

Při turnaji si bude možnost dopřát vánočního cukroví, které účastníci přinášejí k ochutnání, k tomu bude v průběhu turnaje zajištěno drobné občerstvení. Během poledne je naplánována kratší, zhruba 30 min. pauza na oběd. Pořadatel nebude zajišťovat oběd a je tedy na každém, aby se zařídil dle svých potřeb.

Poturnajový společenský program

Jako tradičně proběhne po turnaji společenské posezení v nedaleké Písnici, penzionu Kamenný dvůr. Účastníky prosíme, aby zaslali objednávku jídla (viz jídelní lístek) do 25. 11. na emailovou adresu Hany Havelkové  - příjmení.jméno(zavináč)volny.cz, aby se na nás mohli v restauraci řádně připravit. V rámci večera je zamluven bowling. V penzionu je také se možno ubytovat. Všichni přátelé sudoku, logických her a dobré zábavy jsou zváni.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer