Get Overlapped! - sudoku soutěž

Datum akce: 
Pátek, Únor 15, 2019 - 10:30 - Úterý, Únor 19, 2019 - 19:30

O akci:
Online soutěž sestávající se z řešení spojených tabulek sudoku

Jak se zúčastnit?
Pokud chcete soutěžit, je nutné mít vytvořený bezplatný uživatelský účet na indickém portále Logic Masters India - logicmastersindia.com. Stejný účet využijete i pro diskuzní fórum, pokud byste chtěli přidávat komentáře.

Po přihlášení na stránce věnované soutěži můžete kdykoli během soutěžního víkendu začít hrát kliknutím na pole START, po kterém se vám zobrazí heslo k zašifrovanému PDF souboru. Pro odeslání odpovědních kódů slouží formulář na téže stránce.

O soutěži
Tématem soutěže jsou spojené tabulky klasického sudoku i jeho variant. Propojení je realizováno v podobě dvou tabulek, tří tabulek či pěti tabulek známé jako samuraj sudoku. Nechybí ani 4 tabulky klasického sudoku 9x9 pro zahřátí. Na celkem 13 úloh je vyhrazeno 120 minut a autorem je Huang Yi z Číny. Úlohy 1-11 lze hrát online.

Tip
U spojených tabulek dbejte na to, jaké části tabulek jsou spojeny a co to může znamenat pro zbylé pole nacházející se mimo propojení v daném řádku a solupci, může to pomoci k řešení úlohy. V soutěži se nacházejí úlohy od lehké obtížnosti až po velmi tuhé kousky, rozvrhněte si rozumně síly.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer