Sudoku Variants 2in1

Datum akce: 
Pátek, Prosinec 21, 2018 - 20:00 - Pondělí, Prosinec 24, 2018 - 22:00

O akci:
Sudoku soutěž kombinující 2 varianty sudoku v jedné tabulce
 
Jak se zúčastnit?
Pokud chcete soutěžit, je nutné mít vytvořený bezplatný uživatelský účet na srbské stránce věnované logickým úlohám  http://puzzles-jn.wixsite.com/puzzles/. Po přihlášení můžete kdykoli po dobu trvání soutěže začít  hrát kliknutím na pole START, po kterém budete dále tázáni vyplnit formulář (vaším jménem a kontaktním emailem). Po jeho odeslání se vám zobrazí soutěžní PDF soubor a začne odpočítávat čas. Pro odeslání odpovědních kódů bude sloužit stejný formulář.
 
O soutěži
Na vyřešení a odeslání odpovědních kódů bude mít každý hráč 120 minut. V soutěži bude použito 8 variant sudoku, z nichž vždy 2 varianty se kombinují v jedné soutěžní tabulce. Turnaj tak bude obsahovat 16 úloh velikosti tabulek 9x9. Maximální možný bodový zisk za správně vyřešené tabulky je 200 bodů, za každou ušetřenou minutu před limitem 120 minut získáte navíc 1 bod. Některé z použitých variant sudoku patří mezi velmi známé, jiné naopak mezi neobvyklejší. Pravidla soutěže a dílčích tabulek naleznete v souboru s instrukcemi (v angličtině). Autorem úloh je Jovan Novaković.
 
Upozornění
Odpovědní kódy tabulek lze poslat pouze jednou, stejně jako tomu bylo u předešlých soutěží na tomto portále. 
 
Tip

K doporučení je použití vlastní kontrolní časomíry během soutěže.

Odpovědní kódy lze odeslat i po časovém limitu 120 minut s tím, že za každou minutu navíc vám budou odečteny 2 trestné body. Pokud by vám zbývalo na konci časového limitu doplnit jen málo políček u některé ze štědře bodovaných úloh, zvažte, zda nestojí za snahu ji dokončit, i když vám po odeslání bude odečteno několik málo bodů.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer