Riadův zářijový Sudoku Contest

Datum akce: 
Pátek, Září 7, 2018 (Celý den) - Pondělí, Září 10, 2018 (Celý den)

O akci:
Online soutěž v sudoku s neobvyklými typy tabulek
 
Jak se zúčastnit?
Pokud chcete soutěžit, je nutné mít vytvořený bezplatný uživatelský účet na indickém portále Logic Masters India - logicmastersindia.com. Stejný účet využijete i pro diskuzní fórum, pokud byste chtěli přidávat komentáře.

Po přihlášení  na stránce věnované soutěži můžete kdykoli během soutěžního víkendu začít hrát kliknutím na pole START, po kterém se vám zobrazí heslo k zašifrovanému PDF souboru. Pro odeslání odpovědních kódů slouží formulář na téže stránce.
 
O soutěži
Soutěž se skládá z osmi tabulek, na které bude mít každý řešitel 70 minut času. A úlohy jsou to opravdu netradiční, viz instrukce (v angličtině).

1.-2. SPLIT SUDOKU
Dvě tabulky klasického sudoku 9x9 jsou spojeny bílou oblastí, kterou je vaším úkolem rozdělit na dvě. Čísla v jedné nové oblasti použijete k vyřešení jednoho sudoku, čísla v druhé oblasti pak druhého sudoku. Oblasti jsou spojeny s příslušnými tabulkami v levém horním rohu regionu, resp. pravém spodním rohu regionu, mají alespoň jedno pole a jsou na celé své ploše propojeny.

3. LOL SUDOKU
Nepravidelné sudoku 8x8, věnované Fredu76, nemá vyznačeny všechny své linie, k vyřešení tabulky je potřebujete nalézt.

4.-6. MUSIC SUDOKU
Tabulka s pravidly klasického sudoku 9x9, u které si budete zpívat. Do kroužků v tabulce doplňte čísla, které odpovídají solmizačním slabikám uvedeným nad tabulkou (pro horní kroužek v daném sloupci) či pod tabulkou (pro spodní kroužek v daném sloupci). Solmizační slabiky představované čísly navíc odpovídají vztahu Do < Re < Mi < Fa < Sol < La < Si. Tento vztah je zachován u všech tří tabulek, i když se nemusí všechny solmizační slabiky ve všech tabulkách vyskytovat.

7. DICE SUDOKU
Do tabulky o 9x9 polích doplňte všechny připojené barevné regiony 3x3, můžete je otáčet i převracet. V těchto barevných regionech pak platí, že se sousední čísla liší o 1 jedině tam, kde je černý puntík. Jedná se tedy o sousledné sudoku, ale jen uvnitř těchto barevných regionů 3x3. (Můžou tedy např. spolu sousedit dvě sousledná čísla ze dvou sousedních barevných regionů).

8. GRAFFITI SUDOKU
V tabulce o 9x9 polích začerněte některá pole tak, abyste mohli všemi zbývajícími bílými poli nakreslit čáru spojující středy tabulek, postupující pouze svisle či vodorovně. Podél nakreslené čáry se musí vyskytovat sekvence čísel uvedená pod tabulkou. Čísla kolem tabulky udávají velikosti skupin začerněných políček v příslušném řádku či sloupci, čísla jsou seřazeny podle výskytu začerněných polí od okraje tabulky. Pokud je uvedeno čísel více, musí se mezi skupinami začerněných polí nacházet vždy alespoň jedno pole bílé. Čísla v tabulce splňují pravidla klasického sudoku.

O autorovi
Riad Khanmagomedov je autor logických soutěží s často inovativními typy logických úloh, kterým přijdou na chuť opravdoví fajnšmekři. Pokud si podobné úlohy dostatečně nevychutnáte během soutěže pod hrozbou časového limitu, co takhle si je jen vytisknout a vyluštit až přijde ta správná chvíle? Indický portál LMI hostí jeho soutěže již řadu let, zkuste si vyluštit nějakou z jeho předešlých soutěží, např.

Riadův zářijový Sudoku Contest 2017 - instrukce a soutěžní booklet (oboje v angličtině)

Riadův zářijový Sudoku Contest 2016 - instrukce a soutěžní booklet (oboje v angličtině)

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer