Killers!

Datum akce: 
Pátek, Srpen 17, 2018 - 12:00 - Pondělí, Srpen 20, 2018 - 23:59

O akci:
Online sudoková soutěž v řešení killerů na webu Logic Masters Deutschland

Jak se zúčastnit?
Pokud chcete soutěžit, je nutné mít vytvořený bezplatný uživatelský účet na stránkách logic-masters.de. Po přihlášení si můžete kdykoli během soutěže vyzvednout heslo, kterým otevřete zašifrovaný PDF soubor. Heslo i PDF soubor budou uveřejněny na stránkách soutěže. Stránka pro vložení odpovědních kódů se zobrazí ihned po stisknutí tlačítka START.

O soutěži
Na vyřešení úloh a odeslání odpovědních kódů bude mít každý hráč 90 minut. Turnaj bude obsahovat 9 úloh, které budou v soutěžním archu odstupňovány od nejlehčí k nejtěžší. Všechny úlohy by měly být klasické killery splňující zadání:

Doplň do každého prázdného políčka číslici od 1 do N, kde číslo N odpovídá velikosti tabulky, tak, aby se neopakovala v žádném řádku, sloupci ani ohraničeném regionu 3x3. Malé číslo v levém horním rohu každého koše udává součet čísel, které se v daném koši nacházejí. Čísla v koši se nesmí opakovat.

Autory úloh jsou Tom Collyer, Stefan Heine, David McNeill, Eva Schuckert a Bernhard Seckinger. Německo-anglické instrukce naleznete zde.

Tip

Soutěž je šitá na míru milovníkům killerů, pokud v nich nejste zběhlí, spíše začněte od úloh lehčích. Za každou vyřešenou úlohu obdržíte právě 1 bod, což také napovídá strategii začít od nejlehčích úloh.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer