Překreslil jsem ty řetízky vedle do latinského čtverce, a rázem je z toho velmi lehký irregulár. Akorát že jak jsou ty řetízky všelijak propletený do sebe, tak je to nepřehledný a blbě se to luští.
Dá se to vlastně hrát uplně stejně jako iregulár, můžeme například řezat (zelená a modrá políčka musí obsahovat stejnou sadu čísel).
I další dvě techniky připomínají jigsaw. Sedmička je v 6. sloupci v políčku, jehož řetízek zabírá významnou část 7. sloupce. Z těchto políček můžeme sedmičku vyloučit. Jelikož nemůže být ani na pozici ř6s7, můžeme ji umístit o pole výš.
Trojka může být v 1. sloupci pouze na dvou políčkách, obě se nachází ve stejném řetízku. Trojka je tedy pro tento řetízek zamčená v 1. sloupci, a můžeme ji vyloučit ze všech ostatních políček (křížky). Dva křížky ve 2. sloupci vypadají slibně a stojí za to prozkoumat, ve kterých zbylých polích může trojka být. Pokud se nezamotáme v tom bludišti řetízků, zjistíme, že pouze v 1. řádku.
Modře zakroužkované políčko může obsahovat pouze pětku.
Nyní je 7. řádek celkem solidně zaplněn, což láká mrknout na zbylá tři prázdná pole. Trojka nemůže být na druhé pozici, a krkolomně ji můžeme vyloučit i z pole v dosahu červeného řetízku. Trojka tedy musí být na pozici 7,4. Dosadit ji lze i skrz sloupec.
V prvním řádku může být sedmička pouze na dvou místech. Na stejném řetízku leží i modře zakroužkované políčko, kam po vyloučení sedmičky můžeme umístit čtyřku.
Máme v tabulce hodně sedmiček a trojek, zkusíme se podívat, jestli z toho půjde něco uvařit. Ve třetím řádku může být trojka pouze na modře vyznačeném políčku. Na žlutém řetízku může být trojka pouze na zakroužkovaném políčku.
Na zeleném řetízku může být sedmička pouze na zakroužkovaném políčku.
Zajímavé je červeně zakroužkované políčko. To je opět typická geometrie jigsaw. V posledním řádku zbývají dvě prázdná pole, budou obsahovat čísla 26. Červené políčko ovlivňuje obě tato pole, leží totiž ve stejném sloupci, resp. řetízku. Číslice 26 proto můžeme z tohoto pole vyloučit.
Trojúhelník vyznačuje poslední tři prázdná pole v řetízku. Nahoru umístíme dvojku, dole nám vznikne dvojice 56. V řádku zbývá 14, to rozhodne jednička z prvního sloupce.
Nově umístěná dvojka rozhodne dvojici 26 v posledním řádku. Šestka na pozici ř7s6 konsekventně rozhodne dvojici 56 v 6. řádku.
Dále můžeme doplnit zbytek 2. sloupce (díky šestce z pozice ř7c6 nebo čtyřce z pozice ř6s3) a zbytek 6. sloupce.
Zelená čtyřka rozhodne 5. řádek. V posledním sloupci bude na prázdných polích 125, zbylé volné pole v řetízku tudíž obsahuje šestku.
Teď nám půjde doplnit zbytek 5. sloupce, a umístíme pětku do 2. řádku jakožto poslední volné políčko v řetízku.
Doplníme první a druhý řádek, následně i zbytek.
Postup sepsal Honza Zvěřina.
Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer