MČR sudoku 2010

27. března 2010 proběhlo v Brně v sále Semilassa 5. mistrovství ČR v řešení sudoku. Po pěti kolech základní části postoupilo osm nejlepších do dvoustupňového playoff, kde hráči řešili fixem na velkých flipchartech a které přineslo nečekané vyvrcholení. Po finálových úlohách měli stejně bodů i stejný součet času Kuba Ondroušek a Jan Mrozowski z Polska, pro kterého nakonec rozhodly body ze základní části, nicméně Kuba O. získal první český titul do své dlouhé série. Poprvé se také konala samostatná týmová soutěž, v ní vyhráli Břízová + Novotný + Ondroušek před soupeři z Polska. Na 5. mistrovství světa do USA byli nominováni Kuba Ondroušek, Honza Novotný, Kuba Hrazdira, Jana Břízová, Ondra Suchý a Klárka Vytisková. Kuba O. bohužel i ve Filadelfii prohrál s polským obhájcem a získal „jen“ stříbro, stejný kov bral i tým ve složení Kuba O., Honza a Jana.

10. Matúš Demiger (SVK) (378)

Kompletní výsledky základní části s možností srovnání s jinými roky jsou na serveru fed-sudoku. (Je třeba vybrat rok 2010.)

Fotky

Vítěz turnaje Jan Mrozowski z Polska (vlevo), mistr ČR 2010 Kuba Ondroušek (vpravo).

Stříbrná medaile — Honza Novotný (vlevo), bronzová medaile — Jana Břízová (vpravo).

Finalisté týmové soutěže (zleva) Vávrová, Suchý, Kadlečík, Novotný, Břízová, Ondroušek, (hosté z Polska) Mrozowski, Karwanski a Debiak.