Krtkův pohár -> Síň slávy

Vítězové kol

Krásný přehled vítězů jednotlivých kol, včetně podrobností o jejich výkonech, vytáhl z databáze Aleš přímo na stránkách FED-SUDOKU.

Kdo v KP vítězí nejčastěji?

jaku111 16x, Ziti 8x, Waterloo Mathie 7x, janoslaw 5x, Misko 4x, tojejedno 4x, don3232 3x, purifire 3x, QKV 3x, cpickerel 2x, Gotroch 2x, Yuhei 2x, Fred76 1x, Koolen 1x, RohanRao 1x (aktualizováno 28. 3. 2012)

Všežravci

Všechny úlohy z prvních šedesáti kol zvládli vyřešit claire, Čert, hedgehog1, mackokajka a tojejedno. Jediná úloha chybí další trojici hráčů cibul, mtronic a Yuhei.

Kompletně (a průběžně) je tato statistika vedena TADY. Zároveň z ní vyplývá, že za uplynulého dva a půl roku se do Krtkova poháru zapojilo 288 hráčů, 83 z nich přežilo 100 a více her.

Nejtěsnější kolo

Ve 44. kole na osmi tabulkách sudoku varianty Extraregiony porazil vítěz kola, český mistr Jakub Ondroušek, druhého, indického reprezentanta Rishi Puri, o pouhých 14 sekund.

Největší dominance

V 15. kole, prvním Zabijáckém speciálu, se výrazně projevil mistr killer Jason Zufranieri ze Spojených států, který ve dvanácti z patnácti úloh skončil na medailové příčce a nadělil v celkovém součtu druhému v pořadí téměř padesát minut.

Nejtěžší kolo

V 27. kole věnovaném sudoku variantě Mrakodrapy spotřeboval vítěz kola Yuhei (= japonský reprezentant, dvojnásobný vicemistr světa, Yuhei Kusui) průměrně 18 a půl minuty na jednu z osmi tabulek.

V 41. kole věnovaném podruhé sudoku variantě Wrong killer spotřeboval vítěz kola WaterlooMathie (= kanadský reprezentant David Jones) průměrně necelých 18 minut na jednu z osmi tabulek.

Nejlehčí kolo

V 56. kole věnovaném sudoku variantě Blackout prokázala QKV (= česká reprezentantka Klára Vytisková) svou fantastickou rychlost na klasických úlohách, když spotřebovala průměrně 2 minuty a 47 vteřin na jednu z osmi tabulek. Její dominanci v tomto kole potvrzují výsledky jednotlivých tabulek: 4 krát 1. místo, 1 krát 2. místo, 2 krát 3. místo a 1 krát 5. místo.

Světový rekord

Druhé nejrychlejší bylo 48. kolo věnované obyčejnému Klasickému sudoku. Ale nebyla to tak úplně obyčejná klasika, všech osm tabulek dodržovalo pravidla vymyšlená slovenskými pořadateli pro rekordní sudoku: V každém řádku, sloupci i čtverci musí být zadány právě tři číslice a z 27 zadaných číslic musí být právě 3 jedničky, 3 dvojky, atd.

Poprvé se tabulka s těmito pravidly řešila na mistrovství Slovenska 2009 a prvním držitelem Guinessova rekordu v řešení sudoku se stal Pavol Jaselský časem 5:25. Podruhé se o rekord pokusili hráči nejpovolanější, účastníci 4. mistrovství světa; tam Belgičan Vincent Bertrand posunul hodnotu světového rekordu na 3:05. V červnu 2010 na Festivalu rekordů a kuriozit v Pelhřimově vystoupili na pódium čeští mistři světa z roku 2008, Jana Tylová, Jakub Ondroušek a Jan Novotný, aby se pokusili světový rekord opět vylepšit. A to se také podařilo, novým, a úřadujícím, držitelem světového rekordu v řešení sudoku je Jakub Ondroušek s časem 1 minuta a 25 vteřin.

Kuba potvrdil svou pozici nejrychlejšího světového klasika i v 48. kole KP, vyhrál jej, když spotřeboval na jednu z osmi tabulek v průměru 2:51.

Tak jak se v kole vyskytovaly těžší i snazší tabulky, celkem šesti hráčům se podařilo překonat rekordní čas 1:25. Neoficiálním rekordmanem se stal s fantastickým časem 56 vteřin don3232.

–> ZPĚT na Krtkův pohár

PřílohaVelikost
KP_SvetovyRekord.pdf65.98 KB

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer