HALAS pro žáky, studenty, učitele...

Hráčská asociace logických her a sudoku, z. s., pořádá ve spolupráci se školami a dalšími subjekty soutěže v řešení sudoku a logických úloh pro žáky a studenty všech věkových kategorií.
Dále nabízíme žákům a učitelům materiály k luštění v průběhu školního roku, online studentská liga běží nepřetržitě i během prázdnin.


Aktuálně!

(Pod)zimní logika

Soutěž pro školy probíhá od 7. prosince do 20. prosince 2022

 

Aktivity probíhající celý (školní) rok

Nejanči a mysli!

Spousta luštění (nejen) pro děti vychází každých 14 dní během školního roku.

Studentská liga

Každý den nové sudoku k řešení (online)


Předběžný program soutěží pro školní rok 2022/2023

Tento program se v průběhu roku může změnit. Doufáme ale, že vše půjde podle plánu a podaří se zorganizovat všechny následující soutěže.

V září proběhlo v Brně odvážlivce všech věkových kategorií Mistrovství ČR v řešení sudoku, součástí kterého bylo Juniorské mistrovství v řešení sudoku 2022. Pro toto mistrovství byly vypsány kategorie do 15, 18 a 21 let. Děkujeme všem za účast a úspěšným luštitelům gratulujeme! (aktualizováno 20.10.2022).

Na přelomu listopadu a prosince nás čeká soutěž v řešení logických úloh pro jednotlivce, která bude organizačně podobná soutěži Podzimní sudoku z minulého školního roku. Zasoutěžit si bude moci opravdu každý. Zadání zašleme všem školám, které projeví zájem se zúčastnit. Ty si pak uspořádají soutěž u sebe ve škole, výsledky svých žáků nám zašlou ke hromadnému zpracování a obdrží zpět výsledkovou listinu soutěžících z celé republiky. Soutěžit se bude opět ve třech kategoriích s tím, že každá kategorie bude mít zadání různé obtížnosti.

Na jaře nás čeká Soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku, která má už dlouholetou tradici, přestože v posledních dvou letech se kvůli covidovým opatřením nekonala. Konkrétní regionální kola zveřejníme nejpozději na konci 1. pololetí. Prozatím probíhají jednání se školami pořádajícími regionální kola a organizátory.

Soutěž v řešení logických úloh z 1. pololetí vystřídá obdobná soutěž v řešení sudoku pro jednotlivce na konci 2. pololetí.

Pokud máte jakékoliv dotazy, můžete nám napsat na e-mail prodeti@sudokualogika.cz

 


Pravidla soutěže tříčlenných družstev (pro rok 2020)

Archiv soutěží z předešlých let

Materiály k tréninku

Školy pořádající regionální kola

 

                           

             

Na finále studentských soutěží zve

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer