Studenti ve Strážnici: počtvrté

Ve čtvrtek 7. března 2019 se do auly Purkyňova gymnázia ve Strážnici na soutěž tříčlenných družstev v řešení sudoku sjelo 57 soutěžících ze sedmi škol. Utkali se ve dvou kategoriích regionálního kola o postup do celostátního finále.

K radosti pořadatelů přibyly nové školy z Hodonína a to, co původně vypadalo jako přebor domácí školy, se postupně rozvíjí v prestižní klání. Všechny čtyři dosavadní ročníky odehrál domácí tým Lemur, který v roce 2017 vybojoval bronz v kategorii ZŠ na celostátním finále, nicméně letos, již podruhé mezi středoškoláky, se musel sklonit před dvěma týmy z konkurenčního Gymnázia Uherské Hradiště.

V průběhu tří kol soutěže se především středoškolské týmy předváděly ve výborném světle, každé kolo jich hned několik dokončilo před vypršením časového limitu a ve výsledném součtu 5 týmů překročilo hranici vysoké kvality – čtyřciferný bodový zisk. Mezi základními školami obhajovali loňské vítězství Trpaslíci ze ZŠ Vnorovy (foto níže) a počínali si velmi dobře. I když se trochu trápili s posledním kolem, měli už nahráno a opět obsadili první místo. Budu držet palce, aby svou kvalitu předvedli na druhý pokus v plné kráse i na celostátním finále. Mezi středními školami se bily hlava nehlava především dva týmy z Uherského Hradiště. Na pikantnosti přidávalo i složení – tři hoši proti třem dívkám. V prvních dvou kolech byly o minutku rychlejší dívky, pánové to obrátili ve svůj prospěch při závěrečném skládání sudoku z dílků. Oba týmy se nevyvarovaly drobných chybiček, ale i s těmi se jejich výkon zařadil průběžně na třetí a čtvrté místo celorepublikově, ve srovnání s předchozím regionálním kolem v Opavě.

výsledky ZŠ

  1. Nikol Barboříková, Štěpánka Chabičová, Ondřej Chabiča (ZŠ Vnorovy) 795 bodů
  2. Erika Stávková, Tadeáš Čupr, Radim Ryba (Gymnázium a OA Hodonín) 605 bodů
  3. Eliška Fridrichová, Denisa Motyčková, Jan Váverka (ZŠ Vnorovy) 560 bodů
  4. Robert Křivák, Jakub Kočí, Jaroslav Zbytek (ZŠ Hutník, Veselí nad Moravou) 525 bodů

výsledky SŠ

  1. Jan Šabata, Dalibor Kalina, Ondřej Dacík (Gymnázium Uherské Hradiště) 1413 bodů
  2. Ludmila Gieslová, Anna Marie Stejskalová, Lenka Janíková (Gymnázium Uherské Hradiště) 1363 bodů
  3. Lukáš Karas, Michal Kuchařík, Robert Chytil (Purkyňovo gymnázium Strážnice) 1290 bodů
  4. Karolína Kuchařová, Natálie Kuchařová, Daniela Skalková (Purkyňovo gymnázium Strážnice) 1040 bodů

Kompletní výsledky studujte v přiloženém pdf souboru.

- 16. 3. 2019 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer