Sudoku ve Strážnici: potřetí

Ve středu 7. 3. 2018 proběhl na Purkyňově gymnáziu ve Strážnici třetí ročník soutěže tříčlenných družstev v řešení sudoku. Do regionálního kola se zapojilo o 2 školy a 5 družstev více než loni, pěkná aula gymnázia tak opět ožila činorodým ruchem (foto 1). Přesněji řečeno se část toho ruchu odehrávala jen v hlavách soutěžících, ale jako obvykle po prvním kole složeném z jednotlivých úloh, řekněme na rozcvičení, následovala dvě kola, která důkladně prověřila i komunikaci a týmovou spolupráci jednotlivých trojic (foto 2).

V tomto ohledu mě nadchlo především vítězné družstvo v kategorii ZŠ, jehož členové prokazovali na svůj věk až nečekanou soutěžní vyspělost. Když navíc zvážím, že ZŠ Vnorovy se účastnila regionálního kola poprvé, prostě klobouk dolů. Do bojů mezi středními školami přibyla domácím silná konkurence z Uherského Hradiště. Pořadí na postupových příčkách se přelévalo po každém kole jinak, aby se nakonec spravedlivě ustálilo na jednom postupu pro každou školu.

Speciální ocenění zaslouží tým z Púchova, jehož vítězství nemohlo překvapit toho, kdo alespoň něco ví o sudoku soutěžích z posledních tří let. Výborná souhra a hvězdná kapitánka rezultovaly v bodový zisk, který zřejmě ani ve zbývajících čtyřech městech nebude překonán.

Vítězové kategorie SŠ:

  1. Natália Chanová, Viktória Obšivanová, Simona Kucejová (G Púchov) 1552 bodů
  2. Jan Šabata, Ondřej Dacík, Dalibor Kalina (G Uherské Hradiště) 876 bodů
  3. Michal Kuchařík, Jan Hrdoušek, Lukáš Karas (Purkyňovo g Strážnice) 852 bodů

Vítězové kategorie ZŠ:

  1. Štěpánka Chabičová, Nikol Barboříková, Ondřej Chabiča (ZŠ Vnorovy) 822 bodů
  2. Lenka Janíková, Šimon Horníček, Tomáš Tuhý (G Uherské Hradiště) 626 bodů
  3. Aneta Solaříková, Michal Jaroš, Josef Janeček (Purkyňovo g Strážnice) 584 bodů

Kompletní výsledky studujte v přiloženém pdf souboru.

Fotografie z vyhlašování hledejte na webových stránkách pořádající školy.

- 8. 3. 2018 - Krt -

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer