WPF GP 2017: ruské sudoku: výsledky

O víkendu 30. 6. až 3. 7. 2017 proběhlo sedmé kolo letošního ročníku seriálu WPF Grand Prix v řešení sudoku. Zadání připravil známý ruský autor Andrey Bogdanov. Sada patnácti úloh obsahovala spíše snadné tabulky klasického sudoku a k tomu též několik neobvyklých variant. Společným tématem byla tetromina, která se autorovi podařilo vtipně nacpat i do míst, kde to možná ani nebylo na první pohled patrné. V průběhu 4 dnů se do soutěže zapojilo 380 hráčů z 49 zemí světa a mezi nimi 31 českých hráčů a hráček, kterým děkujeme za pěknou reprezentaci, počtem i výkony.

Kompletní řešení všech 15 úloh zvládlo v limitu 90 minut jen 19 hráčů, což je méně než obvykle a naznačuje to, stejně jako časy nejlepších, vyšší pracnost kola. Na čelo se vrátil Tiit Vunk z Estonska a tentokrát jej doprovodili Prasanna Seshadri (Indie) a Jan Mrozowski (Polsko).

Kuba Ondroušek obsadil s časem řešení 75 minut 7. místo, úsměvné je, že oproti minulému kolu je to lepší příčka, ale za horší body (které se počítají do celkového pořadí ročníku). Jeho dalším reprezentačním kolegům už byl časový limit 90 minut málem krátký, nakonec se do něj těsně vešli Honza Novotný a Honza Zvěřina a těsně nevešla Jana Novotná, která obsadila 20. příčku, hned za těmi devatenácti výše zmíněnými.

Pobavilo mě, jak přepisuji novou novinku přes starou, že pořadí, jména i body na 8. až 10. českém místě jsou v podstatě totožné jako v minulém kole. Takové stabilní výkony samozřejmě znamenají, že Veronika, Jirka i Adam pěkně vykukují také v průběžných výsledcích celého seriálu. Poslední kolo za 14 dní rozhodne, ale vypadá to, že se udrží v první české desítce, což je velmi prestižní záležitost.

Chcete-li, prostudujte si kompletní výsledky.

Desítka nejlepších českých výkonů byla následující:

1. (7. místo) Jakub Ondroušek (750,5 bodů)