Poradna pro hráče aneb Hráči sobě!

Vážení čtenáři!

V řadách naší Hráčské asociace je nemálo zkušených hráčů a autorů, kteří rádi poradí nejen nováčkům. Proto zakládáme na našich webových stránkách Poradnu pro hráče. Naše společná volnočasová aktivita se totiž může zdárně rozvíjet pouze tehdy, pokud budou přicházet noví nadšenci, kteří se nebojí trápit svůj mozek se sudoku a dalšími logickými úlohami.

K usnadnění vstupu do bohatého světa logických úloh pro vás připravujeme představení jednotlivých úloh a návody k řešení. Zároveň jsme připraveni interaktivně reagovat na vaše dotazy. Narazili jste na úlohu, jíž nerozumíte nebo která odolává vašemu intelektuálnímu nátlaku? Nebojte se zeptat, v komentářích, ve fóru, či mailem.

K členění obsahu se nabízí dvě základní hromádky – sudoku a logické úlohy. Ale ukazuje se, že zůstává i materiál těžko zařaditelný. Mimo tematické bloky, zaměřené na sudoku a logiku, zařazujeme do této poradny také často kladené otázky a užitečné odkazy na spřízněné weby.


Sudoku  —  Logika  —  Netříděno  —  FAQ  —  Odkazy


Poradna sudokářská aneb Sudokáři sobě!

Poradna sudokářská představuje jednotlivé varianty sudoku a předkládá návody k jejich řešení.

Máte-li dotazy a podněty, ptejte se. Máte-li chuť přispět návodem na vaši oblíbenou úlohu, pište též!

nahoru


Poradna logická aneb Logici sobě!

Svět logických úloh je ještě bohatší než svět sudoku. Matematika to nemůže překvapit, když si uvědomí, že sudoku patří mezi logické úlohy, a tedy tvoří svět sudoku podmnožinu logiky. Ale pojďme od teorie k praxi.

Rádi bychom vám v této poradně představovali základní typy logických úloh, vysvětlovali jejich zadání a základní tipy a triky pro řešení.

Zároveň jsme pochopitelně připraveni reagovat na vaše dotazy, proto se nestyďte a pište nám, když narazíte na logickou úlohu, s níž si nevíte rady.

nahoru


Netříděno aneb Co se jinam nevešlo

nahoru


FAQ aneb často kladené dotazy

Otevřeně řečeno, dotazy se ve fóru na našem webu neobjevují příliš často, a tak nám zatím nezbývá než si často kladené dotazy vymyslet, než se pokusit odhadnout, co by vás, milí čtenáři, mohlo zajímat. Buďte tak hodní a napovězte nám...

1) Mám rád sudoku a logické úlohy, tabulky z novin už mě nudí, nemáte něco zajímavějšího?

Doporučujeme vyzkoušet dlouhodobou soutěž (viz banner vpravo nahoře), případně jiné internetové zdroje odkázané níže na této stránce. V kalendáři živých turnajů, které pořádáme (viz sekce živé turnaje), si můžete vybrat podle polohy svého bydliště. Materiály z nich pak pro své členy ukládáme do archivu (odkaz).

2) Mám problém se zorientovat na vašich stránkách.

Po dokončení přestavby hlavního menu plánujeme zveřejnit na tomto místě přehlednou mapu stránek. Mimo to doporučujeme položit dotaz ve fóru, nemůžete-li něco najít.

nahoru


Užitečné odkazy aneb kam dál

1) Živé soutěže

2) Internetové soutěže

nahoru

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer